سوء‌استفاده دشمنان از وقایع اخیر درسی برای مردم و مسوولان بود

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: حوادث اخیر در داخل کشور و سوء‌استفاده دشمنان از موقعیت سیاسی و اقتصادی، آزمون و درس بزرگی برای مردم و مسوولان بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان در خطبه‌های نماز جمعه در مصلا امام خمینی (ره) دامغان، خط مردم را از آشوب‌گران جدا دانست و افزود: مردم ایران هرگز به دنبال کشته‌سازی، ایجاد رعب و وحشت، ناآرامی، برهم زدن امنیت عمومی، آتش زدن اماکن عمومی و خصوصی نیستند بلکه این اقدام‌ها از فتنه گران غرب زده و نیروهای نفوذی در کشور است.
وی ادامه داد: بصیرت افزایی، اتکا به خداوند، پیروی از ولایت فقیه، تبدیل تهدیدها به فرصت، مقاومت در برابر بیگانگان و صبر و استقامت مردم ایران، راه علاج مقابله با فتنه‌گران است.
حسینیان اظهار داشت: دشمنان همواره در طول ۴۰ سال اخیر به دنبال ایجاد فتنه‌های داخلی و منطقه ای بودند که مردم ایران با مقاومت خود، همواره پیروز میدان شدند.
وی گفتمان را موجب تثبیت آگاهی مردم و حلقه مفقوده مدیریت در کشور دانست و گفت: دولت باید با برگزاری نشست‌ و میزگرد در صداوسیما، طرح افزایش نرخ بنزین را در حضور کارشناسان بررسی و مردم را در این زمینه آگاه می‌کرد.
حسینیان افزود: امروز رسیدگی به وضعیت معیشت و رفع مشکلات اقتصادی مهم‌ترین نقد و خواسته مردم ایران است که مطالبات به حق مردم نیز در این فضای آلوده از بین رفت.
وی به فرا رسیدن هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج، بهترین مدافع انقلاب و نیروی کارآمدی برای میادین مختلف است. 
حسینیان بیان کرد: تفکر بسیجی امروز به یک فرهنگ و الگو برای جهانیان تبدیل شده که آثار و برکت‌های آن به وضوح قابل مشاهده است.
امام جمعه دامغان به برگزاری رزمایش پدافند هوایی اشاره کرد و گفت: برگزاری این رزمایش در آسمان استان سمنان با رمز یا محمد رسول الله (ص) به دشمن نشان می‌دهد که اگر بخواهد دست به حمله بزند از ارتش و سپاه قدرتمند ایران سیلی خواهد خورد. 
برگزاری میز خدمت، برپایی نمایشگاه عکس خدمت بی منت و راهپیمایی محکوم کردن اقدام اغتشاش‌گران از برنامه های نماز جمعه در دامغان بود.