۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83564538
۰ نفر

برچسب‌ها

بصیرت، عنصر مقابله با آشوب است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، بصیرت داشتن؛ تکلیف‌محور بودن و اقدام بموقع افراد را عناصر مقابله با آشوب عنوان کرد و گفت: باید بصیرت افراد بالا باشد و میدان عملیات را بشناسند.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر کرمان افزود: افراد بصیر باید تکلیف‌محور باشند تا با اقدام بموقع خود جلوی فتنه‌ها را بگیرند.

وی با قدردانی از ملت رشید و قهرمان ایران که با بصیرت و تکلیف‌محوری به موقع خود در برابر حوادث و وقایع اخیر کشور ایستادگی کردند خاطرنشان کرد: از نیروی قدرتمند متخصص و تکلیف محور نیروی انتظامی که بیشترین خسارت را در این آشوب‌ها و فتنه می‌ببیند نیز قدردانی می‌کنم و خوشبختاته استان کرمان حداقل آسیب را در وقایع اخیر کشور داشته است.

وی با اشاره به تبریک روز نیروی دریایی و بسیج قهرمان افزود: بسیج یعنی جهاد بدون چشمداشت که با قدرت و بی‌ادعا ظهور و بروز کرده است.
وی با بیان اینکه این لشکر مخلص بسیج، قوی‌ترین تشکل جهان و خار چشم دشمنان اسلام است با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: دولتمردان باید ۲ دلسوزی جدی داشته باشد؛ اول اینکه باید به معیشت، قدرت خرید مردم و جایگاه زندگی یک ایرانی آبرومند که همه گذشت‌ها را در دستور کار خود قرار داده و ملت نمونه که همه آزادگان جهان هستند؛ توجه ویژه داشته باشند.
امام جمعه کرمان ادامه داد: اگر کسی در هر مسئولیتی در اعتقاد و جهان بینی خود این دلسوزی اول را ندارد؛ ماندن او خیانت به جامعه است‌.
حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه دلسوزی دوم دولتمردان توجه به سرمایه‌های ملی و بیت‌المال است گفت: به این دلسوزی مهم باید توجه شود تا حق مسلمین ضایع نشود ممکن است در نحوه اجرایی در بخش دوم اختلافی در بین کارشناسان وجود داشته باشد اما زمانی که در این کشور قانونی منعفت ملی است و از مجاری قانونی عبور می‌کند و اینکه افرادی فکر کنند در کف خیابان‌ها بتوانند این قانون را تغییر بدهند؛ اشتباه فکر می‌کنند.
وی یادآور شد: همانگونه که در سال ۸۸ مردم قانونی انتخاباتی برگزار کردند که در این انتخابات گروهی پیروز شدند و گروهی پیروز نشدند و مردم قانونی رای دادند و نتیجه آن مشخص شد و بعد از آن گروهی بی‌توجه به قانون وارد خیابان‌ها شدند و از کف خیابان‌ها خواستند که نتیجه را تغییر دهند و در آن جا رهبری با صلابت ایستادگی کردند و فرمودند، انتخابات باطل نمی‌شود و از طریق شکایت‌ به صورت قانونی به اعتراضات رسیدگی می‌شود.
امام جمعه کرمان با اشاره به قانون سهمیه‌بندی بنزین و وقایع اخیر کشور گفت: این مصوبه نیز از مجاری قانونی و با حضور سران سه قوه و کارشناسان به تصویب رسیده و برای اعتراض در این زمینه نیز قانون آن مشخص است اما اینکه بخواهیم در کف خیابان‌ها آن را عوض کنیم و رهبری فرماندهی آن را به دست دشمنان قسم خورده و کاخ سیاه که در آن فساد و جنایت است؛ بدهیم که به اموال عمومی و حتی به مردم معترض هم رحم نکند، درست نیست.
حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی چه در زمان حیات امام راحل (ره) و هم اکنون ولایت فقیه در نگاه اعتقادی ما جانشین ولی عصر و حکم ایشان بر ما واجب و حرف و فرمایش رهبری حجت و فصل الخطاب است.
وی تاکید کرد: راه برای حرف‌های تخصصی و کارشناسی باز است اما نباید کاری کرد که بستر آشوب و اغتشاش در کشور ایجاد شود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به فتنه و آشوب از دیدگاه حضرت علی (ع) گفت: ایشان فرمودند، فتنه‌ ها زمانی که روی آوردند در آغاز، شباهت به حق می‌دهند اما زمانی که بساط آن می‌خواهد؛ جمع شود چهره‌های فتنه‌گران نمایان می‌شود و مثل گرداب‌ها می‌پیچید و از شهرها عبور می‌کند و به برخی در این مسیر دچار آسیب می‌شوند.
امام جمعه کرمان افزود: در نگاه قرآن کریم سه نوع نامه اعمال آمده است که یکی از آن کتاب واحدی است که از اولین و آخرین انسان اعمال آن‌ها ثبت و ضبط می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نوع دوم نامه عملی است که هر قوم و امتی دارد گفت: قرآن کریم در این باره نیز می‌فرماید هر امتی با نامه عمل خودش سنجیده می‌شود.
حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه نوع سوم کتاب این است که هر شخصی یک نامه عمل دارد که زندگی و حرکات فردی انسان در آن ثبت و ضبط می‌شود افزود: همه اعمال فردی و مسائل در آن به طور دقیق ثبت و ضبط می‌شود.
امام جمعه کرمان افزود: حضرت علی (ع) فرمودند، بیچاره است انسان که نمی‌داند؛ اجل آن کی فرا می‌رسد و عمل آن محفوظ و ضبط شده است و در تاریک‌ترین نقطه هم عملی انجام دهد، ثبت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =