امام جمعه خلخال: یارانه پرداختی به مردم  ۱۵ برابر بودجه سالانه کشور است

اردبیل_ ایرنا_ امام جمعه خلخال گفت: یارانه نقدی پرداختی به مردم در طول سال ۱۵ برابر بودجه عمرانی مصوب سالانه کشور است.

حجت‌الاسلام کریم‌اسدی در خطبه های نماز جمعه خلخال افزود: در حالی که بودجه عمرانی سال گذشته مصوب مجلس ۶۲ هزار میلیارد تومان بوده در طول سال ۹۷ مبلغ ۹۷۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه قیمت پایین بنزین در ایران وفاصله فاحش آن با قیمت کشورهای همسایه موجب شده تا روزانه ۳۰ میلیون لیتر از کشورمان قاچاق شود ، بیان کرد: این درحالی است که یارانه پرداختی از محل فروش حامل‌های انرژی در کشور با جمعیت حدود ۸۱ میلیون نفری ۲۵ میلیارد دلار بیش از کشور با جمعیت ۱.۵ میلیارد نفری چین است.

وی با تاکید بر اینکه هدایت یارانه‌ها به سمت و سوی درست یک سیاست مناسب و تایید شده از سوی همه اقتصاددانان است،اظهارکرد: باید خیلی وقت پیش از این برای قطع یارانه نقدی افراد پردرآمد و افزایش بخشی از آن برروی یارانه افراد فقیر و کم بضاعت جامعه و همچنین هدایت بخش دیگری از آن به سمت تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه کاره و ایجاد اشتغال اقدام می‌شد که اینچنین نشده است.

خطبیب جمعه خلخال گفت: دولت و مجلس برای این کار باید بصورت جدی اقدام و بحث مدیریت یارانه‌ها را پیش از این اجرا می‌کردند اما بدلیل مصلحت‌اندیشی و یا تفکر پیروزی در انتخابات آینده آنها را از دست زدن به این اقدام بازداشته است.

حجت الاسلام اسدی گفت: حال که این طرح اجرا و اصل موضوع هدفمندی یارانه‌های مورد تایید ملت ایران و رهبر معظم انقلاب است دولتمردان  باید با انجام اقدامات پیشگیرانه بهموقع و تاثیرگذار مانع از هرگونه تاثیر افزایش قیمت بنزین بر روی سایر کالاها وخدمات در جامعه شوند.

وی با قدردانی از وقت‌شناسی و حضوربه‌موقع مردم در راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار وخنثیکردن توطئه‌های دشمنان انقلاب و نظام اسلامی  افزود: متاسفانه نتیجه اغتشاش و برهم زدن نظم و آرامش عمومی جامعه از سوی آشوبگران به بهانه افزایش قیمت بنزین وارد شدن بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال خسارت مالی به اماکن  عمومی،دولتی ،بانک‌ها، حوزه های علمیه  و  مراکز حساس و توهین بی‌سابقه به مقدسات دینی ومذهبی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج گفت: همانطور که امام راحل بیان فرموده‌اند بسیج لشگر مخلص الهی است که دفتر آن را همه مجاهدان اسلام از اول تا آخر امضا کرده‌اند و تا زمانی که تفکر و فرهنگ بسیج در کشور احیا و زنده است گزندی از جانب دشمن به کشور نخواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =