سخنان رهبر معظم انقلاب درباره رویداد اخیر جلوی بسیاری از فجایع را گرفت

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: صحبتی که رهبر معظم انقلاب درباره رویدادهای اخیر کردند، جلوی بسیاری از فجایع در کشور را گرفت و مردم صف خود را از مزدوران جدا کردند.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در نماز عبادی سیاسی جمعه  این هفته شهر اصفهان که در مصلای امام خمینی  افزود: از مردم به‌دلیل مقاومت خوبی که در برابر آن داشتند تشکر می‌کنم هرچند آنها روز اول نمی‌دانستند که چه باید بکنند و با افرادی که قصد و غرض خاص داشتند، مخلوط بودند.

وی ادامه داد: اما مردم فهیم ما به محض اینکه فهمیدند عده‌ای، مزدور هستند و می‌خواهند به کشور ضربه بزنند، خط خود را با وجود ناراحتی که نسبت به پیشامد رخ داده داشتند، جدا کردند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه خوب بود دولت بهتر از این تدبیر می‌کرد تا این مسائل پیش نیاید، اظهارداشت: اما مردم ما بصیرت داشتند و خط خود را از مزدوران جدا کردند.

حضرت آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با تاکید بر اینکه خارجی‌ها و افرادی که این مزدوران را هدایت می‌کردند، احمق هستند، تصریح کرد: آنها فکر می‌کنند می‌توانند به جمهوری اسلامی با چهار تا مزدور که در خیابان راه انداختند و آتش زدن چند بانک ضربه بزنند.

وی با بیان اینکه مجموعه کفار در هشت سال با کشورمان در افتادند و در آن زمان وسایل جنگی ما بسیار کم بود، گفت: برخی از ارتش که رفتند و بعد از خروج امریکایی‌ها و افراد وابسته به امریکا، ارتش تشکیل دادیم و هنوز سپاه مشخص و بسیجی هم نبود و در آن موقع صدام را به انواع تجهیزات مدرن مجهز کردند اما پس از هشت سال، عقب نشینی کردند و دنیا فهمید که ما جز دفاع مقدس چیزی نداشتیم و تقصیر را به گردن آنها انداخت.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه آنها با ما جنگیدند اما هیچ کاری نتوانستند بکنند، اضافه کرد: بعد هم داعش را در سوریه و عراق تحریک کردند تا آنجا را تقسیم کنند اما با تدبیر نیروهای نظامی و انتظامی ایران در آنجا هم شکست خوردند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان از کاری که ایران در عراق و سوریه انجام داد آتش گرفتند، ادامه داد: آنها می‌خواستند به هر طریق حکومت جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما هیچ کاری نتوانستند انجام دهند.

حضرت آیت الله طباطبایی نژاد خطاب به مزدورانی که فریب آنها را خوردند، گفت: فریب بیگانه را نخورید و حالت دیوانگی نداشته باشید بلکه تمدن داشته باشید زیرا این ناآگاهی که در برخی افراد پیدا می‌شود باعث خوشحالی دشمن خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر کسی عاقل باشد برای اینکه به هدفش برسد به خود ضربه نمی‌زند اما این مزدوران آنچه که دولت برای مردم ساخته بود را تخریب کردند آیا اگر کسی حامی مردم است به زیربنای شهری آسیب یا آن را آتش می زند.

وی با اشاره به اینکه برخی از این افراد با سلاح گرم حمله کرده بودند، افزود: به برخی از بسیجیان و طلاب بسیجی ۱۰ تا ۱۵ ساچمه خورده بود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تشکر از نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج تصریح کرد: آنها این ضربه را تحمل کردند و بسیاری از نیروهای مسلح زخمی شدند اما سعی کردند کسی کشته نشود.

وی اضافه کرد: اما اگر افرادی به مکان های نظامی حمله کند و بخواهد اسلحه از آنجا بردارد، وظیفه شرعی، قانونی و عقلی است که ولو با سلاح اجازه ندهند که آنها به اسلحه برسند زیرا اگر آنها به کلانتری ها می رسیدند و تفنگ به دست می گرفتند ممکن بود صدها نفر را بکشند مانند جنایتکاران داعش.

حضرت آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: نیروهای مسلح نباید اجازه دهند این افراد دسترسی به اسلحه پیدا کنند و بارها گفته شده است که اگر آنها حمله به کلانتری و مکان‌های نیروهای مسلح کنند به طور قطع کشته می شوند و حق این است که از آن جلوگیری شود ولو به کشتن آنها منتهی شود.

امام جمعه اصفهان از نیروهای اطلاعات و مسلح خواست که اگر افراد بازداشت شده واقعا بی‌گناه هستند، آنها را رها کنند اما اگر اماکن را خراب کردند باید تا ریال آخر (بابت خسارت) از آنها گرفته شود و عده ای که به اماکن آسیب رساندند اما دستگیر نشدند بدانند که ضامن و بدهکار هستند.

حضرت آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه گرانی بنزین چیزی نبود که یک شبه روی آن کار شده باشد، گفت: این موضوع پیش از این بارها در مجلس و دولت مطرح شده بود و اگر برای خود دولت امکان داشته باشد روی آن سوبسید (یارانه) می‌دهد اما اگر کمبود داشت چه باید انجام دهد، دولت‌ها که خودشان پول ندارند، مردم باید بدهند از طریق مالیات، نفت یا بنزین.

امام جمعه اصفهان اضافه کرد: لازم بود که دولت به طور شفاف به مردم می گفت که چه مشکلی دارد، کسری بودجه دارد و نمی تواند سوبسید دهد، شما هم قبول کنید که نباید وضع کشور را به خاطر اینکه چیزی را ارزان تر بخریم، به هم زد.

وی با تاکید بر اینکه این مردم همانهایی هستند که در دوران دفاع مقدس از جان و مال خود برای جنگ می فرستادند، تصریح کرد: نباید چیزی از این ملت پنهان بماند.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه آنچه مربوط به رهبری است در مساله تصمیم می‌باشد، گفت: در جاهای مختلفی درباره این موضوع بحث شده بود و رهبر معظم انقلاب آن را به سران سه قوه واگذار کردند تا با متخصصان اقتصادی مشورت کنند و فرمودند اگر راه درستی را تصمیم گرفتید و رای دادید من هم حمایت می کنم.

وی با بیان اینکه اما بقیه آن و اجرایش مربوط به رهبری نبود، اضافه کرد: رهبر انقلاب حمایت کردند زیرا می‌دانستند اگر جلوی کار را نگیرند چه خطرهایی پیش می‌آمد و می‌دیدند که دشمن از ۲ سال گذشته برای موضوع گرانی بنزین برنامه‌ریزی می کرد و حتی دشمن مردم را راهنمایی کرد که راهبندان ایجاد کنید، خودروهای دولتی را بدزدید و جلوی ماشین‌ها قرار دهید.

وی با تاکید بر آنکه آنچه ( در ناآرامی ها) انجام شد دستورهای دقیق دشمن بود، تصریح کرد: رهبر انقلاب می دانستند اگر مردم خدایی ناکرده، همراه آنها باشند جلوگیری از آن کار مشکلی است به همین دلیل رهبر فرمودند من حمایت می کنم و از مردم خواستند که صف خود را جدا کنند و مردم از آن دستور اطاعت کردند.

نماینده ولی فقیه در اصفهان، اظهار داشت: رهبری باید کارها را به مجلس یا سران قوا یا مجمع تشخیص مصلحت واگذار کند و نمی تواند وارد جزییات شود و دستور دهد زیرا در این صورت می گویند مملکت استبدادی است درحالیکه باید مشورتی باشد همانطور که پیامبر اسلام نیز در جنگ احد مشورت با دیگران را قبول کردند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه بنزین همه زندگی مردم را تغییر می دهد و تورم زاست، تاکید کرد: باید دولت درباره این موضوع با مردم مشورت کند و اگر می گفت کمبود و نیاز دارد شاید هیچ مساله ای پیش نمی آمد هرچند دشمن کار خود را می کرد اما خیلی کمتر می توانستند آسیب بزنند.

وی با بیان اینکه باید با مردم با صداقت برخورد کرد، اضافه کرد: تورم، کم یا زیاد به وجود می آید اما مردم باید تقوا پیشه کنند و از آب گل آلود ماهی نگیرند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مردم تا آخرین قطره خون خود پای مملکت ایستاده اند به شرطی که بدانند به آنها احترام گذاشته می شود، تصریح کرد: این بی سلیقگی بود که خبر افزایش قیمت بنزین در شب تولد پیامبر اسلام اعلام شد و در آن موقعی که باید عیدی می دادید نباید بگویید چیزی را گران کردیم.

امام جمعه اصفهان همچنین با اشاره به مناسبت پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل (ره) گفت: تشکیل بسیج میلیونی در کشورمان وجود مغتنمی است که در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد و بسیج برکات بسیاری در کشورمان داشت و بسیجیان در اوضاع اخیر نیز جانفشانی کردند.

وی به پیروزی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در جنگ با صدامیان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش در ابتدای جنگ تحمیلی چنان ضربه ای به نیروی دشمن زد که تا آخر جنگ دیگر نتوانست قدم علم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =