۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83564514
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه تفکر بسیجی جامعه را مصون می‌کند

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اگر تفکر بسیجی در کشور توسعه یابد، جامعه از هر نوع آسیبی مصون می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) افزود: اگر تفکر بسیجی در کشور توسعه یابد، هیچ دشمنی به سراغ کشور ما نمی‌آید.

وی اظهار داشت: هرچه برای ما از خوب و بد رخ می‌دهد نتیجه تدبیر یا بی‌تدبیری است که به ما بر می‌گردد و ما به عنوان اهل ایمان، ولایت و نفوذ غیرالهی را نباید بپذیریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: روز اول با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی آمدیم و این شعار به معنای قطع رابطه با جهان نیست بلکه به این معناست که با همه دنیا از موضع قدرت می‌توانیم رابطه برقرار کنیم چون به خود و خدای خود متکی هستیم.

وی افزود: نوعی بی‌تدبیری انجام شده که می‌خواهیم خود و جامعه خود را به کمک بیگانه اداره کنیم یعنی از دشمنان قسم خورده‌ای که لحظه‌ای از دشمنی با ما فروگذار نمی‌کنند تقاضای کمک داشته باشیم و به عنوان مثال از فرانسه بخواهیم که آب خوردن ما را هم تامین کند.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: هرجا دشمنی علیه ما ایجاد شده، دست فرانسه هم در کار بوده، حالا با کمک اینها داخل کشور خود را بخواهیم بسازیم که برخلاف انقلاب اسلامی و افکار عمومی مردم ماست.

وی گفت: این تصور غلط که با برجام مشکلات رفع شده یا فضای مجازی را که ناموس اندیشه مسلمین است، در اختیار بیگانه بگذارند تا مشکلات کشور رفع شود یک سیاست باطل و خلاف سیاست اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: برای ملت ما فتنه ۹۶،۸۸،۷۸ و فتنه جاری را پیاده می‌کنند و باید بدانیم که هر روز فتنه وجود دارد، همه کشور ما در گذشته دست استعمار بود و ملت را تحقیر هم کردند و قانون کاپیتولاسیون نمونه آن بود.

وی افزود: صهیونیست‌ها در تعلیمات دینی خود می‌گویند حیواناتی که خدا برای آنها آفریده دو نوع هستند بعضی چهارپا و بعضی دوپا یعنی انسان‌های غیر بنی اسرائیل مثل حیوان باید برده باشند و این سیاست باطل قصد دارد از داخل به خارج توجه کند.

وی گفت: نتیجه این سیاست و تفکر ایجاد فرصت برای دشمن است که هر از گاهی موفق شده و فتنه‌اش را به داخل جامعه ما می‌رساند اما اگر این تفکر بسیجی که ولایت خدا را پذیرفته در جامعه توسعه پیدا کند امکان بروز هیچ آسیبی به کشور وجود ندارد و دشمن ناکام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: بی‌تدبیری‌ها چه مربوط به فتنه ۷۸، ۸۸ یا بعد از آن باشد موجب سوءاستفاده دشمن شده و مردم هم ضمن اینکه اعتراض کرده و باید هم اعتراض کنند اما باز هم قدرت خود را به رخ دشمن می‌کشند و ۹ دی به دنبال نماد قدرت مردمی بعد از فتنه عظیم بود که امیدواریم فردا هم مردم چنین حماسه‌ای را رقم زنند.

وی افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی به عنوان عصاره ملت باید منافع مردم و نظام را در نظر بگیرند و ریل حرکت دولت را مجلس باید تعیین کند تا کسی سرخود عمل نکند و ناکارآمدی هم مزید بر علت است تا وقایعی مثل مسائل اخیر واقع نشود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: متاسفانه مسئولان هر کدام به دنبال فرافکنی رفتند و هرکدام مشکل را به گردن یکدیگر انداختند اما باید انصاف را رعایت کرد چون همه ما یک خانواده‌ایم و در این نوع مسائل همه ما مقصر هستیم.

وی افزود: شهدای زیادی برای انقلاب فدا شد تا اختیارات به عنوان مردم‌سالاری به مردم واگذار شود و طبق قانون مردم به هرکسی رای دهند او در مسئولیت قرار می‌گیرد اما انتخاب مردم باید مطلوب باشد و این جریان‌ها و حزب‌ها حق مردم را ضایع می‌کنند و مردم هم در تضییع حق خود نقش دارند.

وی اظهار داشت: گاهی از ما سئوال می‌کنند که چرا مقام معظم رهبری از آبروی خود مایه گذاشته و کاری که مربوط به دولت و مجلس را ایشان حمایت می‌کنند که این اقدام معظم له حمایت از شخص نبوده بلکه حمایت از قانون و رای مردم است.

امام جمعه بیرجند گفت: آنچه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بیان داشتند این است که باید حقیقت انقلاب و آرمان‌های ما پیاده شود و باید مردم فکرشان را جمع کرده و در بازسازی دولت اسلامی شامل قوای سه‌گانه، دولت به معنای اسلامی آن را ایجاد کنند و آن دولت اسلامی براساس معیارهای اسلام، قانون اساسی و نه حزب و سلیقه افراد عمل کند و آن وقت کشور پیروز می‌شود.

وی بیان کرد: مردم نیروهای متعهد به اسلام را انتخاب کنند و باید دولتی ایجاد کرد که جامعه اسلامی ایجاد شود و اگر اختلاس و بی‌عدالتی دیده می‌شود و فردی برای نان شب فرزندش شرمنده است چون جامعه اسلامی نیست و انتخاب‌های ما بد بوده که به آرمان‌های خود نرسیدیم.

وی گفت: امیدواریم در گام دوم انقلاب درخصوص دولت به معنای عام آن بازسازی شود که مجلس، دولت و شورای اسلامی شهر و روستای ما به شکلی باشد که دولت مربی ما باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: دشمن به دنبال نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، تضعیف عقیده و سیستم‌ دفاعی و تجزیه کشورها است و افراد ضعیف و خودفروخته را جذب می‌کنند تا سیاست‌های شوم خود را پیاده کنند.

وی تصریح کرد: بزرگترین سلاح ما بصیرت است و هرچه بصیرت بالا باشد ضایعات نفوذ دشمن کم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جریانات اخیر کشور بر این مردم خیلی باید دعا کرد، مردم با فرهنگ خراسان جنوبی و بعضی از استان‌های دیگر، با بصیرت خودشان جلوی سوء‌استفاده فتنه‌گران را گرفتند.

وی افزود: مردم هم اعتراض خودشان را انجام دادند و هم با بصیرت عمل کردند و عملکرد نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج‌ نیز در جریانات اخیر بسیار با تدبیر بود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: از عموم مردم برای حضور در مراسم راهپیمایی لبیک یا خامنه ای و حمایت از اقتدار و امنیت کشور که فردا (شنبه) در خراسان جنوبی برگزار می شود، دعوت می‌کنم تا مانند ۹ دی، حماسه‌ای دیگر بیافرینیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =