۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 860
کد خبر: 83564510
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم بروجرد در وقایع اخیر عاقلانه رفتار کردند

بروجرد-ایرنا- امام جمعه بروجرد گفت: مردم بروجرد در وقایع اخیر عاقلانه رفتار کردند و اسیر توطئه دشمنان نشدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد گفت: افزایش سه برابری قیمت بنزین بصورت ناگهانی و یک دفعه، کار حساب شده و صحیحی نبود وباید بندریج انجام می شد تا فشار زیادی بر مردم وارد نشود.

وی گفت: اشکال بارز دیگری که بر طرح افزایش قیمت بنزین وارد شد این است که این افزایش قیمت و نحوه اجرای باید از مدت ها قبل برای مردم فضا سازی می شد و برای آنها توضیح وتشریح می شد که قرار است این طرح اجرا شود نه اینکه به یکباره مردم در جایگاه های عرضه بنزین با افزایش قیمت سه برابری مواجه شوند.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه قیمت بنزین در بسیاری از کشورها چندین برابر قیمت بنزین در ایران است گفت: قیمت یک لیتر بنزین در عراق هفت هزار تومان، ترکیه ۱۴ هزار تومان، قطر پنج هزار و ۴۰۰ تومان، پاکستان هشت هزار تومان، افغانستان هفت هزار و ۲۰۰ تومان و در ایران تازه به سه هزار تومان رسیده است با قبول اینکه درامد این کشورها بیشتر از ماست ولی طرح افزایش قیمت بنزین باید به تدریج صورت می گرفت.

وی افزود: افزایش قیمت بنزین باید از چندین سال قبل انجام می شد، طبیعی است که در این شرایط به مردم فشار می آید و اعتراض حق آنهاست اما عده ای از این شرایط سواستفاده کردند و لابه لای اعتراض مردمی به اغتشاش و آشوبگری پرداختند.

امام جمعه بروجرد گفت: یکی دیگر از اشکالات وارده به این طرح ، این است که سهمیه ۶۰ لیتری برای یک خودور در یک ماه واقعا کم است و نکته دیگر اینکه خودورهای فرسوده و بالای ۱۵ سال باید فکری به حال آنها می شد؛ خودروها میلیاردی چه نیازی به کارت سوخت دارند این حق فقرا است.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه آنچه بعنوان کمک معیشتی و یارانه به مردم داده می شود نمی تواند کارساز باشد گفت: باید برنامه ریزی هایی می شد تا وام هایی بصورت قرض الحسنه در راستای اشتغال و تولید و ثروت در اختیار مردم داده می شد زیرا این مبلغ نمی تواند دردی را درمان کند.

وی  با محکوم کردن بیانیه حمایت از اشرار گفت: زمانیکه پاسدار جوان، افسر نیروی انتظامی توسط این اشرار کشته شدند و اموال عمومی تخریب شد و منابع و ثروت  مردم مورد حمله آنها قرار گرفت آیا باید سکوت کرد؟! آیا باید برای آنها صلوات فرستاد؟!

وی گفت: وقتی اشرار به هستی ما حمله می کنند با هیچ منطقی نمی توان و نباید از آنها حمایت کرد.

حجت الاسلام حسینی با تقدیر از درایت مردم بروجرد که با فهم بالای خود وارد اغتشاش نشدند گفت: این نشانه رفتار عاقلانه مردم است که در عین حال که اعتراض هم داشته باشند ولی عاقلانه رفتار کردند همچنین  از مسئولین تشکر می شود که اجازه فعالیت به اشرار در بروجرد داده نشد.

وی گفت: از مسئولین می خواهم مبارزه با گرانی ها تداوم داشته باشد و به این چند روز اکتفا نشود و از دولت نیز می خواهیم که مبارزه با فساد مالی و گرانی ها به جد ادامه داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =