۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83564506
۰ نفر

برچسب‌ها

رهبر بزرگترین حزب اروپا انتخاب شد

تهران- ایرنا- رئیس شورای اروپا در گردهمایی اعضای احزاب اروپایی تشکیل‌دهنده حزب «مردم» در زاگرب(پایتخت کرواسی) به عنوان رهبر جدید آن انتخاب شد.

براساس اعلام تارنمای «تاگس شاو» (شبکه یک تلویزیون آلمان)، در گردهمایی اعضای احزاب تشکیل‌دهنده حزب مردم اروپا (ایی‌وی‌پی-EVP) در زاگرب، «دونالد توسک» با کسب ۹۳ درصد آرا به عنوان رهبر جدید بزرگترین حزب اروپایی انتخاب شد.
توسک که ریاست شورای اروپا را نهم آذرماه امسال به «شارل میشل» نخست‌وزیر پیشین بلژیک تحویل می‌دهد، با این انتخاب، به عنوان یک مقام سیاسی مطرح در سطح اتحادیه اروپا باقی ماند.

بر این اساس، او که فعالیتش در سمت جدید را از ابتدای سپتامبر (دهم آذرماه) آغاز می‌کند، در سخنانی گفت: «حزب مردم» اروپا به فعالیت خود برای حفظ ارزش‌هایی مانند آزادی، حاکمیت قانون و دموکراسی ادامه خواهد داد.

توسک که در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ نخست‌وزیر لهستان بود، گفته قصد ندارد در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور شرکت کند.

حزب مردم اروپا متشکل از احزاب بزرگ کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای غیرعضو بوده و در آن احزاب «دموکرات و سوسیال مسیحی» آلمان، حزب «مردم» اتریش، حزب «سی‌اس‌وی» لوکزامبورگ، حزب «سی‌اس‌پی» بلژیک و «سی‌وی‌پی» سوئیس عضویت دارند. این حزب بهار امسال در انتخابات پارلمان اروپا اکثریت کرسی‌ها را به دست آورد.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =