۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83564494
۰ نفر

برچسب‌ها

خطیب جمعه شاهرود: اصلاح قیمت بنزین امری ضروری بود

شاهرود - ایرنا - خطیب جمعه شاهرود اصلاح قیمت بنزین را امری ضروری خواند و گفت: تا پیش از این اقدام، خانواده‌های مرفه بیش از ۲۰ برابر اقشار دیگر مردم از یارانه سوخت بهره‌مند می‌شدند.

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در حسینیه اعظم مدرسه قلعه شاهرود از مسوولان دستگاه‌های اجرایی خواست که تدبیر لازم را برای کنترل قیمت‌ها اندیشیده تا از مشکلات مردم کاسته شود.

امام جمعه موقت شاهرود به راهپیمایی با شکوه مردم شاهرود در محکومیت اغتشاش‌های اخیر هم اشاره کرد و گفت: این مردم در هر شرایط به کمک نظام و مسوولان شتافته و مستحق بهترین خدمات هستند.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته شخصیت‌ها و گروه‌هایی که با نظام اختلاف مبنایی داشتند را پالایش و آن‌ها رسوا کرده است.

خطیب جمعه شاهرود افزود: در دهه نخست بنی صدر و جریان نفاق رسوا شدند، در دهه ۷۰ کسانی که با قائله کوی دانشلگاه تهران هم نوا بودند و در دهه هشتاد نیز برخی دیگر از شخصیت‌های دیگر که مناصب مهمی داشتند اما تغیییر ماهیت داده بودند، از قطار انقلاب پیاده شدند.

وی گفت: به طور معمول در آخر هر دهه انقلاب یک فتنه در کشور روی داده است، کارشناسان پیش بینی یک فتنه دیگر برای آخر این دهه کرده بودند که در جریان اصلاح قیمت بنزین روی داد.

وی با بیان این که در فتنه اخیر دشمن بدنبال استفاده از خشونت بود ادامه داد: تعداد کسانی که در این فتنه به خیابان ها آمدند بسیار کم بود ، برخی این آمار را زیر ۱۰۰ هزار نفر می دانند در حالی که مردم فهیم ایران با حضور میلیونی خود این خشونت ها را محکوم کردند.

سعیدی با تشریح برخی موفقیت های بزرگ دستگاه های امنیتی کشور گفت: این نهادها باید پیش بینی این موضوع را می کردند تا از بروز خسارت های زیاد جلوگیری می شد.

سرخط اخبار استان‌ها