مسئولان اقتصادی با کار جهادی قیمت‌ها را کنترل کنند

مشهد- ایرنا- فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: مسئولان اقتصادی باید کار جهادی به ویژه در کنترل قیمت‌ها داشته باشند و اگر در این بخش غفلت کنیم دشمن ضربه خواهد زد.

سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: بخشی از بحث‌های حوزه اقتصادی طبیعی است اما بخشی از آن توسط عوامل دشمن رقم می‌خورد و باید با نظارت و تدبیر، تصمیمات درست در این حوزه گرفته‌ شود.
وی اظهار داشت: مسئولان دستگاه‌های مختلف و بویژه مدیران اقتصادی باید فعالیت جهادی و شبانه روزی داشته‌ باشند زیرا جنگ را نمی‌شود با روش عادی مدیریت کرد.
وی گفت: در این اصل که بنزین ارزان است، قاچاق می‌شود و قیمت باید بهینه شود، کسی معترض نیست اما با این التهاب در جامعه از نظر معیشتی و گرفتاری اقتصادی، دشمن در کمین است تا از فرصت‌ها استفاده کند. 
فرمانده سپاه امام رضا (ع) افزود: در این شرایط باید مسئولان دلسوز در انجام امور و تصمیمات اجرایی دقت داشته و هوشیار باشند، در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و در شرایط جنگ باید لحظه ای عمل کنیم و به همه چیز اشراف داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در مشهد هم جمعه شب گذشته در پی اعلام اصلاح نرخ سوخت تعدادی از کسانی که توسط دشمن برای این فرصت آماده شده‌ بودند، ظهور و فعالیت کردند، اما حضور گسترده مردم، مشهد را افتخارآمیز کرد.
وی گفت: هر تصمیمی که در مشهد گرفته‌ می‌شود به پشتوانه و توسل به حضرت امام رضا (ع) است لذا با توسل به امام هشتم (ع) و به پشتوانه حضور مردمی، حرکت و توطئه دشمن در بولوار وکیل ‌آباد و بوستان ملت مشهد در نطفه خفه شد.
سردار نظری افزود: مشهد به شدت مورد طمع دشمنان است و تمرکز دشمنان روی مشهد به دلیل جایگاه ویژه‌ آن زیاد است لذا باید آمادگی خود را حفظ کنیم، مسائل اقتصادی حل خواهد شد و امیدواریم در این استان، افتخار مدیریت اقتصادی مردمی برای حل مشکلات مردم را پیدا کنیم.
تهدیدات امنیتی در کمین نظام اسلامی
فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه تهدیدات امنیتی از تهدیدات جدی نظام اسلامی است، اظهار داشت: دشمن فکر، توان و عوامل خود را متمرکز کرده و همه توان نرم افزاری و سخت‌افزاری خود را متمرکز کرده تا امنیت جامعه را برهم بزند.
وی گفت: دشمن با تحریم، فشار اقتصادی، به هم ریختن زندگی مردم و ایجاد گرفتاری و معیشتی، قصد سست کردن ارتباط مردم با نظام را دارد و عوامل خود را دورن کشور ساماندهی کرده‌ و منتظر فرصت برای ایجاد ناامنی است.
وی افزود: نگران گروه‌های سلطنت‌ طلب نیستیم، نظام از عهده آنها برمی‌آید اما آنها می‌خواهند زمینه اعتراض مردمی را فراهم کنند ولی نمی‌دانند به رغم گرفتاری‌های موجود در زمینه معیشت و اقتصاد، جوهره این نظام مردمی و معنوی است و مردم به تصمیمات معترض هستند نه به نظام و انقلاب، مردم می‌دانند اگر اشکالی هست مربوط به ماهیت و جوهره نظام نیست اما گاهی خودمان با روش نادرست در اجرای یک تصمیم درست، زمینه‌ را برای دشمن فراهم می‌کنیم.
سردار نظری همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج اظهار داشت: بسیجیان در حوزه‌های مختلف در کشور حضور فعال دارند.
وی با بیان اینکه بخش دانش‌آموزی بخش آسیب‌پذیر در تهاجم فرهنگی دشمن است گفت: نیروهای بسیجی در این بخش مشغول فعالیت هستند و امسال ۱۷۰ هزار دانش آموز زیرپوشش ۶۰ عنوان کتابخوانی مربوط به شهدا قرار گرفته‌اند و همچنین زمینه حضور ۷۰۰ دانش آموز در پیاده‌روی اربعین فراهم شد.
وی افزود: مساجد را نیز باید به جامعیت با کارکردهای مختلف نظامی، اجتماعی و فرهنگی برگردانیم، اتصال و رفت و آمد دانش‌آموزان در مساجد منجر به سلامت و امنیت آنان در مقابل تهدیدات دشمن خواهد شد.
سردار نظری ادامه داد: اقدامات بسیج در برنامه‌های فرهنگی به تنهایی پاسخگو نیست و در زمینه الگوسازی همه دستگاه‌های مربوطه باید به صورت هماهنگ تلاش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =