۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83564462
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید شهردار سارایوو بر همکاری های شهری با ایران

بلگراد - ایرنا - «عبدالله اسکاکا» شهردار سارایوو در دیدار با «محمود حیدری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین بر لزوم همکاری های شهری و تبادل تجارب در این ارتباط با ایران تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه سفارت ایران در سارایوو، اسکاکا در این نشست از افزایش شناخت خود و همراهان نسبت به پیشینه تمدنی و توانمندی های علمی و هنری ایران ابراز خرسندی و بر استمرار همکاری و تبادل تجارب میان دو کشور در عرصه خدمات شهری تاکید کرد.

وی همچنین در این دیدار از میهمان نوازی شهرداران تهران و اصفهان در سفر اخیرش به ایران قدردانی کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این نشست با اشاره به علاقه مندی ویژه دولت و ملت ایران نسبت به مردم بوسنی هرزگوین که از زمان جنگ این کشور شکل گرفته است، تصریح کرد: دیپلماسی شهری می تواند مکمل مناسبات خوب دو کشور باشد و در روابط دو جانبه نقش سازنده ایفا کند.

گفتنی است که شهردار سارایوو به همراه دو تن از اعضای شورای شهر پایتخت بوسنی و هرزگوین به دعوت «پیروز حناچی» شهردار تهران در نیمه نخست آبان ۱۳۹۸ به تهران سفر کرد.

وی در این سفر به عنوان میهمان ویژه در جشنواره خشت طلائی تهران حضور یافت و در سفر به اصفهان نیز با جاذبه های تاریخی و پروژه های توسعه ای این شهر آشنا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =