موضع‌ گیری رهبری در وقایع اخیر، اقدامی انقلابی و فداکارانه بود

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: موضع گیری رهبر معظم انقلاب در وقایع اخیر، اقدامی انقلابی و فداکارانه بود که باعث تثبیت انقلاب و نظام و جلوگیری از آسیب زدن به نظام و انقلاب شد.

آیت الله سید احمد میر عمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حادثه تلخ و ناگوار آشوب های اخیر طی هفته گذشته در برخی نقاط کشور و لرستان  بیان کرد: متاسفانه اشرار خساراتی به اموال عمومی وارد کردند که این حادثه به بهانه گران شدن بنزین رخ داد.

وی اظهار داشت: این حادثه ابعاد و لایه های گوناگونی دارد و تردیدی نیست که این خسارات کار آشوبگران و اشرار بود و انها با خط گرفتن از دشمنان از خارج از کشور با برنامه ریزی و آمادگی در جامعه اغتشاش کردند و مردم هرگز مامور خدوم انتظامی را از پل پرتاب نمی کنند و کسی را سر نمی برند.

وی با بیان اینکه مردم نیز مطالبات به حقی دارند، عنوان کرد: افزایش قیمت بنزین با این روش که ابتدا تکذیب کردند و ناگهان شب افزایش قیمت اعلام شد درست نبود زیرا  افزایش قیمت بنزین بر افزایش قیمت دیگر کالاها تاثیر گذار است که باید پیش بینی و تدبیر می شد.

امام جمعه خرم آباد افزود: مردم حق دارند که وضعیت اقتصادی خود را اعلام و مطالبه کنند که گرانی بر مردم تحمیل نشود که متاسفانه اشوبگران مطالبه به حق مردم را از بین بردند.

وی به موضع گیری مقام معظم رهبری در حمایت از تصمیم سران قوه بود که هم فصل الخطاب شد و هم از گسترش آشوب و فتنه جلوگیری کرد و اگر تاملی در این سخنان داشته باشیم متوجه خواهیم شد که این موضع گیری بسیار حکیمانه و با بصیرت بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: این افزایش بنزین در شرایطی رخ داد که نزدیک بود وحدت جامعه از بین رود و از سوی دیگر دشمن دندان تیزکرده بود تا به امنیت و مصالح مردم و انقلاب و نظام ضربه بزند و در چنین شرایطی در درجه اول باید اشرار و دشمن را سرجای خود نشاند و از طرفی  در مورد تصمیات هدایت، مدیریت و توصیه شود.

وی تاکید کرد: ما باید هوشیارانه مسائل را تحلیل کنیم و به گونه ای رفتار و سخنان نکنیم که خواسته دشمن باشد و باید به وحدت و اتحاد جامعه بیاندیشیم.

تفکر بسیجی راه حل مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه است

وی با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام راحل در سال ۱۳۵۸ اظهار داشت: بسیج درخت پرثمر و گنجینه پایان ناپذیر انقلاب اسلامی است و بالاترین و بهترین تعبیر درخصوص بسیج کلام بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است که بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را  همه مجاهدان امضا کردند و شاکله اصلی بسیج اخلاص آن است.

امام جمعه خرم آباد ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری بسیج نیروی کارآمد برای همه میدان ها است و بهترین مدافع اسلام و انقلاب است و مسئله تفکر بسیجی بسیار مهم است و باید این تفکر در جامعه ترویج یابد.

وی با بیان اینکه هرکس در میدان های سخت حاضر شود و اخلاص داشته باشد بسیجی است، ادامه داد: بسیجی باید با بصیرت و دشمن شناس باشد و روحیه خدمت به مردم داشته باشد و از ولایت و رهبری تبعیت کند و عشق به جهاد و شهادت داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه یکی از جلوه های شخصیت بسیجی مقاومت و ایستادگی است، عنوان کرد: تفکر بسیجی الهام بخش مقاومت و ایستادگی در عصر حاضر است و اگر این تفکر در جامعه رواج یابد سه اثر مهم در سطح کشور ایجاد می شود.

وی افزود: تفکر بسیجی کشورا را بیمه می کند و هر خطر و توطئه ای نقش بر آب می شود از طرفی این تفکر قابلیت الگو شدن جهانی دارد و مجاهدان دنیا را تحت تاثیر قرارداده و حلال مشکلات و ضامن پیشرفت و تعالی کشور است.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: دانشمندان بسیجی هسته ای، بسیج سازندگی الگوی خدمت به محرومان شده است و این افراد ثمره تفکر بسیجی هستند و در این اشوب ها و فتنه ها تفکر بسیجی آنها را خنثی کرد و امروز هم مهمترین مسئله در جامعه مشکل اقتصادی و معیشتی است و راه حل این مشکل تفکر بسیجی است.

وی افزود: اقتصاد باید به دست بسیجیان بیافتد و مشکل عمده  این است که برخی از مسئولان اقتصادی کشور از تفکر بسیجی به دور هستند و تفکر اشرافی گری و تمایل به غرب و بیگانگان دارند.

امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: این تفکر باید در جامعه ترویج یابد و بسیجیان باعث افتخار جامعه هستند.

دیدار مقام معظم رهبری با تولید گران در این شرایط دلیل بر اهمیت تولید است

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:دیدار اخیر مقام معظم رهبری با تولیدگران نشانه اهمیت مسئله اقتصاداست و در این دیدار مقام معظم رهبری با اطمینان خاطر فرمودند که دشمن را در جنگ اقتصادی به عقب می رانیم و اقتصاد دانش بنیان را توصیه کردند.

وی اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان به دلیل وابستگی به خلاقیت ها و نخبگان جوان می تواند مشکلات را حل کند و باید به این مهم توجه و تامل شود و در تحقق اقتصاد مقاومتی پیگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =