یکهزار و ۷۰۰ نفر در چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور شرکت کردند

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از تعداد یک‌هزار و ۷۰۰ شرکت کننده در چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور، ۳۴۹ نفر مربوط به این استان است.

رضا اسماعیلی روز جمعه در حاشیه برگزاری مرحله اول آزمون چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اولین دوره  المپیاد در استان کرمان برگزار شد و خاستگاه و ایده این المپیاد از بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان است.
وی با اشاره به اینکه دومین دوره این المپیاد نیز در استان کرمان با حضور استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به صورت منطقه‌ای برگزار شده ، گفت: سومین دوره آن به صورت ملی با شرکت بیش از ۲۰ استان برگزار شد .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه آزمون چهارمین دوره المپیاد ایمنی با شرکت ۳۰‌استان در حال برگزاری است تصریح کرد: این المپیاد با هدف بالا بردن سطح ایمنی، صیانت از نیروی کار و حفظ جان کارگرانی که در واحدهای صنعتی ، خدماتی و کشاورزی کار می کنند ، برنامه ریزی شده است .

اسماعیلی با بیان اینکه این آزمون در ۲ مرحله برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: علاوه بر صدور گواهینامه آموزشی به داوطلبان حاضر در آزمون ، ۵۰ نفر برتر این دوره به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند و به نفرات اول تا سوم که در مرحله دوم امتیاز لازم را کسب کنند؛ جوایز نفیسی اهدا می‌شود .
مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان خاطرنشان کرد: در سالجاری کار اجرایی چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور بر عهده خراسان رضوی است و به دلیل اهمیت این موضوع کار اجرایی آن هر ساله بر عهده یک استان است.
استان کرمان دارای ۵۰ هزار کارگاه فعال است که ۴۷۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به فعالیت هستتد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =