محفل قرآنی بسیجیان آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - بسیجیان و جمعی از مردم و مسئولان آستارا به مناسبت هفته بسیج و به یاد شهدا، محفل انس با قرآن برگزار کردند.

امام جمعه آستارا شامگاه پنجشنبه در محفل انس با قرآن در مسجد عباسیه این شهر گفت: کلام الهی دارای فضیلت‌های بی شماری است و تدبر در آیات و عمل به آنها، باید سرمشق کار و زندگی انسان‌ها باشد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: قرآن، پیام رستگاری و حبل المتین الهی است و مسلمانان باید با چنگ به آن و عمل به آموزه‌های آسمانی، از تفرقه و اختلاف پرهیز کنند.

وی اظهار کرد: حافظان و قاریان قرآن از برکات انقلاب اسلامی ایران هستند و متولیان این حوزه، به اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه اهتمام می ورزند.

امام جمعه آستارا ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی، فعالیت قرآنی محدودیت داشت اما اکنون قاریان، مفسران بزرگ و مدرسان قرآن در عرصه‌های ملی و بین المللی فعالیت می‌کنند.

حافظ نیا گفت: انقلاب اسلامی به پاس جانفشانی های شهدا و نهضت امام (ره) شکل گرفت و اکنون با آرامش خاطر سر سفره حکمت قرآن نشسته ایم.

در ادامه این برنامه سید اصغر حسینی، امید چالاک و عرفان گل حسنی به تلاوت آیات الهی پرداختند و شعرخوانی در وصف شهدا از بخش های دیگر این آئین بود.

۳۰ آبان تا ششم آذرماه هفته بسیج است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و چهار موسسه قرآنی در آن فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =