هشدار شدید چین به استقلال طلبان تایوان

پکن- ایرنا- یک سخنگوی دولت چین به استقلال طلبان تایوانی هشدار داد که حرکت به سمت استقلال این جزیره جز نابودی نتیجه دیگری نخواهد داشت.

«ماشیایو گوانگ» روز جمعه در مصاحبه ای با خبرنگاران در پکن خاطر نشان کرد آنها که دم از استقلال تایوان می زنند باید آگاه باشند که این مسیر به سمت مرگ می رود و پیامدهای بسیار مخربی خواهد داشت.

وی تاکید کرد چین و تایوان باید با یکدیگر متحد شوند و این کار نهایتا انجام خواهد شد و هیچ کسی و هیچ قدرتی نمی تواند مانع آن شود.

سخنگوی اداره امور تایوان در دولت چین افزود : کسانی که با نزدیک شدن به انتخابات در تایوان به دنبال پیشبرد برنامه های استقلال طلبانه هستند ، منافع تایوانی ها را در نظر نمی گیرند.

وی گفت که اعضای حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه تایوان برای پیشبرد استقلال تلاش می کنند و این روزها برخی از مقام های این حزب صراحتا از استقلال می گویند و نقاب از چهره واقعی خود برداشته اند.

انتخابات ریاست جمهوری تایوان ژانویه سال آینده برگزار می شود و در آستانه رقابت های انتخاباتی نامزدها برنامه های خود را معرفی می کنند شماری از اعضای حزب حاکم در این جزیره اشاره هایی به فعالیت های استقلال طلبانه داشته اند که از سوی چین محکوم شده است.

چین همچنین به آمریکا هشدار داده است که حق ندارد ارتباطات تسلیحاتی، سیاسی و نظامی با تایوان داشته باشد و تاکید کرده است که این حساس ترین مساله در روابط دو کشور است و واشنگتن باید به تعهداتش در بیانیه های مشترک با چین در باره تایوان پایبند باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =