۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 1435
کد خبر: 83564109
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۵ سد جدید در دولت  تدبیر و امید به بهره برداری رسید

بوشهر- ایرنا - معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور گفت: در هفت سال گذشته و در دولت تدبیر و امید ۶۵ سد جدید در کشور به بهره برداری رسیده است.

محمد حاج رسولی‌ها روز پنجشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات حریم و بستر رودخانه مند شهرستان دشتی افزود: در زمان حاضر  ۱۷۹ سد در کشور فعال و در حال بهره برداری است که از این شمار ۶۵ سد جدید و در هفت سال گذشته به بهره‌برداری رسیده  که این بیانگر توجه دولت به انجام کارهای زیر بنایی و تامین آب آشامیدنی و کشاورزی است.

وی اضافه کرد: اکنون ۱۱۰ سد دیگر در دست اجراست و تلاش می‌شود سدهای با پیشرفت فیزیکی بالا در کشور با هدف تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

حاج رسولی‌ها ادامه داد: همچنین ۱۰۰ طرح مهم آبی با استفاده از فایناس در کشور در دست اجراست که از این شمار ۲ طرح سد سازی با تلاش‌های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی مربوط به شهرستان‌های دشتی و تنگستان از توابع استان بوشهر است.

حاج رسولی‌ها با اشاره به مشکلات و درخواست‌های مردم، کشاورزان و ساکنان رودخانه مند در شهرستان  دشتی برای اصلاح تعیین حریم این رودخانه افزود:  در ۲ سال گذشته پیگیری‌های زیادی از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار بوشهر  و فرماندار دشتی برای تعیین حریم جدید و برطرف کردن دغدغه مردم صورت گرفته است .

وی افزود: با توجه به شرایط خاص رودخانه مند شهرستان دشتی نسبت به دیگر رودخانه‌های کشور تلاش می‌شود در تعیین حریم این رودخانه دغدغه مردم، ساکنان و کشاورزان این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور تاکید کرد: قرار شد نقاط حادثه خیز رودخانه  مند که کمتر خطر پذیر است تفکیک شود و در راستای ضوابط  و مقررات  و ویژگی خاص این منطقه مشکلات و خواسته های کشاورزان نیز در تعیین حریم مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: امسال سه میلیارد تومان برای لایروبی و برطرف کردن نقاط حادثه خیز پل مند اختصاص یافته است که به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: رودخانه مند در دشتی  نقش مهمی در تامین آب و توسعه کشاورزی منطقه دارد و  برطرف کردن مشکلات مردم به‌عنوان یک اولویت بسیار مهم در دستور کار قرار دارد.

سید گمال الدین شهریاری افزود: مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی دیم شهرستان دشتی در حریم و بستر رودخانه مند قرار دارد و همین عامل باعث ایجاد سکونت‌های زیادی در حاشیه این رودخانه شده است.

وی بر برطرف کردن نگرانی مردم  و ساکنان حاشیه رودخانه مند و ارائه راهکار مناسب برای حل مشکل مردم تاکید کرد.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در جنوب بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =