راهپیمایی ملت ایران، صف معترضان از اغتشاشگران را جدا می‌کند

قم – ایرنا - وزیر سابق حقوق بشر عراق گفت: راهپیمایی مردمی حمایت از منویات رهبر معظم انقلاب، ابتکار ارزشمندی است که صف معترضان واقعی از اغتشاشگران و آشوبگران را از هم جدا می‌کند.

به گزارش مرکز خبر حوزه،‌ محمدمهدی البیاتی روز پنجشنبه در جمع استادان و پژوهشگران پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی در قم اظهار کرد: بیش از دو دهه است که رهبری از شبیخون فرهنگی و جنگ نرم برای همه ملت‌ها اسلامی و دوستداران انقلاب اسلامی سخن گفته‌اند.

وی ادامه داد: هرازگاهی اقدامات خرابکارانه‌ای با هدایت سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و دول عربی سرسپرده منطقه در کشورهای عراق، لبنان، سوریه و چند روز اخیر هم درایران شاهد هستیم.

این کارشناس مسائل سیاسی و بین‌المللی افزود: هر بار دشمن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه ایران دسیسه‌ای کرد، با رهبری امام خامنه‌ای با شکست مواجه شد؛ اما بدان معنا نیست که خطر وجود ندارد؛ جنگ نرم پدیده‌ای طولانی است؛ همان‌طور که در لبنان اعتراضات را به این شکل پیش برد، بعد به عراق کشیده شد و طی روزهای گذشته در ایران نیز خود را نشان داد.

البیاتی ادامه داد:  اعتراضات به‌حق و مردمی در کشور پذیرفته است اما باید هوشیار بود که دشمن تلاش داشت روی موج اعتراضات سوار شود. به نظر می‌رسد محدود کردن اینترنت در عراق و ایران کاری حکیمانه‌ای بود.

وزیر سابق حقوق بشر عراق تاکید کرد: وقتی اعتراضات خارج از کشور هدایت می‌شود، محدود کردن اینترنت جلوی هدایت را می‌گیرد. برای نمونه با چند تن از جوانان عراقی که در شلوغی‌های گذشته علیه ایران شعار می‌دادند سئوال کردم به چه دلیل علیه ایران شعار می‌دهید؟ وقتی از مشکلات می‌گفتند می‌پرسیدم ارتباط ایران با این مشکلات عراق چیست؟ ارتباط ایران با بیکاری که از آن صحبت می‌کنید چیست؟ اینجا دیگر جوابی نداشتند و سکوت می‌کردند و می‌گفتند نمی‌دانیم فقط از ما خواستند که بیاییم راهپیمایی و خیابان را شلوغ کنیم. به نظر می‌رسد اعتراضات در ایران که صف معترضین را از اغتشاش‌گران جدا می‌کند، مدبرانه است ما در عراق این تدبیر را متأسفانه نداشته‌ایم.

به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌هایی از مردم برخی شهرهای کشور در اعتراض به این موضوع تجمع‌های خیابانی برگزار کردند. این تجمع‌ها در برخی شهرها با سوءاستفاده اغتشاشگران آموزش‌دیده، به خشونت کشیده و منجر به تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز دولتی، حوزه‌های علمیه و بانک‌ها شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =