دانشمندان بزرگ، سرمایه تمدنی یک ملت محسوب می‌ شوند

تهران - ایرنا - سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت پروفسور فضل‌الله رضا دانشمند پیشکسوت و برجسته کشور در حوزه مهندسی برق را تسلیت گفت.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن کامل این پیام به شرح ذیل است، در گذشت دانشمند پیشکسوت و نام آور ایران؛ پروفسور فضل الله رضا به جامعه علمی کشور تسلیت عرض می‌کنم.
وی ادامه داد : پروفسور رضا که در زمره اولین فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران بود؛ به دلیل مشارکت در نظریه شبکه و اطلاعات، به‌عنوان عضو پیوسته مادام‌العمر انجمن بین‌المللی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) برگزیده شد و همچنین موفق به عضویت پیوسته انجمن پیشبرد علوم آمریکا(AAAS) شد.
عاملی نوشت: دانشمندان بزرگ، سرمایه تمدنی یک ملت محسوب می‌ شوند که در زندگی این جهانی و آن جهانی تقویت‌کننده سرمایه اجتماعی هستند و این استاد برجسته کشور؛ علاوه بر اینکه یک چهره علمی بود اهل شعر و ادبیات نیز بود چنانکه عضویت افتخاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی کشور را در کارنامه خود داشت و دستاوردهای علمی ایشان در سطح جهانی نام ایران را در عرصه علم و فناوری مطرح کرد.
اینجانب درگذشت این استاد نامدار ایرانی را به جامعه علمی کشور تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان رحمت و مغفرت واسعه خواستارم.

به گزارش ایرنا، پرفسور فضل‌الله رضا دانشمند پرآوازه ایرانی، ریاضی‌دان، شاعر و استاد حوزه مهندسی برق بود که صبح روز گذشته (چهارشنبه)   در ۱۰۵ سالگی و در اُتاوای کانادا چشم از جهان فروبست.

مسئولیت نمایندگی ایران یونسکو و ریاست دانشگاه تهران از جمله مسئولیت‌های پرفسور فضل‌الله رضا محسوب می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =