پارلمان رژیم صهیونیستی مسئول تشکیل کابینه شد

تهران- پس از ناکامی «بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر و رهبر حزب «لیکود» و «بنی گانتس» رئیس ائتلاف «آبی سفید» در تشکیل کابینه، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی برای نخستین بار پارلمان این رژیم را مسئول تشکیل کابینه کرد.

کانال دو تلویزیون رژیم اسرائیل روز پنجشنبه با اعلام این خبر، افزود که ریفلین پارلمان را مکلف کرده با انتخاب یکی از اعضای خود مامویت تشکیل کابنیه را به سرانجام برساند.

دفتر ریفیلن با صدور بیانیه ای  اعلام که رئیس این رژیم در کنفرانس مطبوعاتی اش با یولی ادلشاین رئیس پارلمان این موضوع را مطرح خواهد کرد.

گانتس روز گذشته به  ناکامی خود در تشکیل کابنیه را به طور رسمی به رئیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

پس از ناکامی نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلاف، این فرصت به گانتس داده شد اما در سایه اختلاف ها میان نتانیاهو، گانتس و لیبرمن، تشکیل کابینه از سوی وی صورت نگرفت.

رسانه ها پیشتر اعلام کرده بودند که با اعلام  رسمی ناکامی گانتس در تشکیل کابینه، فلسطین اشغالی دوباره آماده برگزاری سومین انتخابات پارلمانی خواهد شد.

 «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی نیز  روز گذشته (چهارشنبه)، مخالفت خود را با پیوستن به هر دولتی که «بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر و رهبر حزب «لیکود» یا «بنی گانتس» رئیس ائتلاف «آبی سفید» تشکیل دهند، اعلام کرد.

اسرائیلی ها تاکنون دو بار برای انتخابات پارلمانی پای صندوق های رای رفتند. در دومین انتخابات، ائتلاف آبی و سفید به رهبری گانتس تعداد ۳۳ کرسی از پارلمان را از آن خود کرد و در مقابل حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۳۲ کرسی را به دست آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha