اسکی‌بازان ملی‌پوش خراسانی پاداش می‌گیرند

مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ورزشکاران رشته اسکی این استان در صورت دعوت به اردوهای ملی برای المپیک زمستانی، ماهانه ۱۰ میلیون ریال و در صورت عضویت در تیم ملی ایران ماهانه ۲۰ میلیون ریال پاداش دریافت خواهند کرد.

فرزاد فتاحی روز پنجشنبه در نشست مجمع انتخاب رئیس هیات اسکی خراسان رضوی افزود: پیش از این استاندار خراسان رضوی برای ورزشکاران خراسانی که سهمیه المپیک کسب کنند مبلغ یک میلیارد ریال پاداش در نظر گرفته بود.

وی ادامه داد: شهردار مشهد نیز اخیرا قول پرداخت مبلغی را به همین میزان به ورزشکاران مهشدی حاضر در المپیک داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: این استان بخاطر همین اقدامات در حوزه تشویق ورزشکاران عرصه قهرمان تنها استانی است که برای المیپک اهمیت ویژه قائل شده است.

وی به سرعت پیشرفت ورزش قهرمانی و گسترش روزافزون فعالیتهای ورزشی در سطح جهان اشاره و بیان کرد: در این شرایط می‌بایست وضعیت کمی و کیفی مربیان ورزشی را ارتقا دهیم. 

فتاحی افزود: بر همین اساس دوره‌های آموزشی و کلاسهای دانش‌افزایی ویژه مربیان در خراسان رضوی برپا شده‌اند. 

وی اظهار امیدواری کرد: در دوره جدید مدیریت هیات اسکی خراسان رضوی تحولات مثبتی در این مجموعه رخ دهد و این حوزه امسال جایگاهی ویژه را در عرصه ورزش به دست آورد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: به منظور موفقیت در این مسیر باید بر روی مواردی همچون فراهم نمودن تجهیزات برای ورزشکاران رشته اسکی و رفع مشکلات "پیست اسکی شیرباد" تمرکز شود. نشستی در همین زمینه با فرماندار قوچان به منظور ارائه خدمات بهتر در پیست شیرباد برگزار شد.

"شیرباد" نام تنها پیست اسکی فعال در شرق کشور است که زمستان پارسال حدود پنج ماه برف داشت و برای اسکی حرفه‌ای قابل استفاده بود. شیرباد مرتفع‌ترین قله رشته ‌کوه بینالود و بلندترین نقطه خراسان مشهور به 'بام خراسان' است. این قله سه هزار و ۳۰۰ متری در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد. 
وی در ادامه بر لزوم استعدادیابی در رشته اسکی و استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش در این حوزه نیز تاکید و بیان کرد: باید کارگاههای آموزشی در این رشته برگزار شود، اسکی فقط بر روی برف نیست و در رشته های زیر مجموعه هم می‌توان کارهای خوبی انجام داد و باید توسط معلمان و دبیران ورزشی در خصوص معرفی این رشته اطلاع رسانی شود و دانش آموزان بیشتر با این رشته آشنا شوند.همچنین "ایمان سماورچی" با کسب ۱۱ رای در نشست امروز ۳۰ آبان ماه مجمع انتخاب رئیس هیات اسکی خراسان رضوی، به عنوان رئیس هیات انتخاب شد.

۵۰۰ اسکی باز به صورت حرفه‌ای این رشته ورزشی را در خراسان رضوی دنبال می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =