۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83563997
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مردم اجازه سوء استفاده به دشمنان نمی‌دهند

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: مردم آگاه ایران و به خصوص استان البرز در عرصه های گوناگون نشان دادند که در دام ترفندهای استکباری قرار نگرفته و اجازه سوء استفاده به دشمنان نخواهند داد.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی  روز پنجشنبه در اجتماع راهپیمایان شهرستان کرج با بیان اینکه اجتماعی که امروز شکل گرفت، اجتماعی بی‌بدیل است عنوان کرد: مردم در طول این ۴۰ سال در همه عرصه ها حضور پررنگی برای حفظ انقلاب داشتند و برای حفظ نظام از بذل جان دریغ نکردند، این اقدام پاسداشتن خون شهدا و تکریم این جانفشانی ها است، مردم در دفاع از اسلام با کسی مدارا ندارند.

وی اضافه کرد: تجمع عظیم امروز در کرج و دیگر اجتماعات در سراسر کشور بیانگر این است که مردم، کشور، نظام، انقلاب و رهبر خود را دوست دارند و به ایشان علاقه مند و برای دفاع از همه این ارزش ها به میدان می آیند، در همین قضایای اخیر آمریکا، اسرائیل و ارتجاع کثیف منطقه از اغتشاشگران به عنوان ملت یاد و آنها را مردم ایران خطاب کردند، مردم صف خود را از آشوبگران جدا و چهره خبیث آنان را برملا  کردند.

آیا عده ای که مساجد و حوزه ها و قرآن را آتش می زنند و اموال مردم را غارت می کنند، مردم هستند؟ مردم این اعمال را انجام نمی دهند، بازداشت شدگان و اعترافاتی که از آنان بیان شده نشان می دهد که عده ای از این اغتشاشگران از اتباع بیگانه بوده و دوره های خاصی برای تخریب و ایجاد خسارت دیدند.

وی با بیان اینکه این کار توطئه ای عظیم و طراحی شده بود اظهار داشت: همگان دیدند که این عده چگونه با اقدامات خود امنیت کشور را مورد خدشه قرار دادند، این افراد در مناطق مختلف کشور، اقدام به ایجاد خسارت به بانک ها و اموال عمومی کردند و داعش گونه با ابزارآلات مختلف و با آموزش هایی که دیده بودند آماده برای تخریب ، ایجاد خسارت و جنایت بودند.

امام جمعه کرج ادامه داد: این افراد امروز جنایاتی را مرتکب شدند، این جنایت ها و اقدام های داعش گونه نشان داد که ار این افراد سلطه داشته باشند چه جنایت واقدام های مختلفی را انجام می دهند و اگر این فکر غلبه پیدا کند چه جنایت هایی را مرتکب می شوند.

حسینی همدانی خاطر نشان کرد : از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ایران به شدت تحت فشار دشمنان خارجی و استکبار بوده و دشمن تحریم هایی علیه ما با هدف ضربه زدن ایجاد کرده اند که هدفشان از اعمال فشار و تحریم ها این بود که ایران به عقب رانده و انقلاب و اسلام را از ما گرفته تا بار دیگر بتوانند بر ما مسلط شوند.

وی افزود: فکر می کنند که مردم ما عقب می نشینند، شاید این تحرک ها خساراتی را به ما وارد کرده و مشکلاتی را برای ما ایجاد کند، شهید و جانباز در این راه حتی داده باشیم اما پاسخ ما در مقابل تمام این زورگویی و فشارها که برای ذلیل کردن و تسلیم شدن ما به کار می برند هیهات منه الذله است.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت: در جریان اتفاقات پیش آمده هستند و می دانند که دشمنان قسم خورده هر روزنه و فرصتی که پیدا کنند ضربه خود را می زنند، در جریان گران شدن و سهمیه بندی بنزین که تصمیم سران قوا بود و طرحی  بود که با پشتیبانی کارشناسی برای برون رفت از این شرایط اقتصادی باید لحاظ می شد و در زمان اجرا و کیفیت اجرا نگرانی هایی را برای عامه مردم بوجود آورد.

به صورت مستقیم گرانی، تورم و بار معیشت را مردم به دوش می کشند و همه اینها که بوجود آمده بود مساله گرانی نیز باری شدکه این مشکل اضافه بر مشکلات شد.

وی خاطر نشان کرد: از قبل توضیحی در خصوص بحث سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن داده نشده بود و نظر مردم در این رابطه جلب نشده بود، نخگبان نیز در مورد این موضوع نظرشان جلب نشده بود و مسائل مختلف دست به دست هم داد تا مردم دست به اعتراض زده و به خیابان ها بیایند و مشکل خود را در قالب اعتراض مدنی مطرح نمایند.

حسینی همدانی گفت: در این میان دشمن فرصت طلب، خائن و آموزش دیده آماده به شرارت فضا را برای رخنه مناسب دید و به صفوف مردم پیوستند، جریان را به انحراف کشانده و مردم را به سمت مصالح خود سوق دادند، در واقع دشمن از شور و هیجان جوانان سوء استفاده کرده و کینه های دیرین خود را فرو ریخت.

وی ادامه داد:  فرمایشات مقام معظم رهبری نشان داد که معظم له چگونه با تدبیر و درایت رهبری وهدایت  کردند، فرمایشات ایشان خلاصه شد که بخش های مهم آن در خصوص کنترل قیمت ها و کار کارشناسی در این رابطه بود، نظر ایشان این بود که افزایش قیمت بنزین سبب گران شدن کالا و خدمات نشود.

امام جمعه کرج افزود: بیانات مقام معظم رهبری شیرازه کار دشمنان را به هم ریخت و مانع از آن شد که فرصت طلبان به دنبال توطئه های دیگری باشند، روش امام(ره) و رهبری این بود که ساختارهای قانونی کشور را حمایت کنند، این روش از قانون حمایت می کند چرا که نگاه رهبری تنها به مسائل جاری و مقطعی نیست، مسائل کلان را رصد و راضی نمی شوند که با آشوب و فشار عقب نشینی کنند.

وی با بیان اینکه اگر معنای امام و ولایت را به خوبی درک کنیم بسیاری از امور و سوالات حل می شود گفت: سوالاتی برای جبهه مومنان و جریان حزب الله و نیروهای ارزشی بوجود آمده که لازم است صاحبنظران با بصیرتی که دارند حکمت های سخنان رهبری را تببین تا فرصت طلبان فرصت دیگری را برای برهم زدن ایجاد نکنند.

حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و فشارهای ناشی از پذیرش این قطعنامه اشاره و عنوان کرد: در آن زمان که ایران در حال جنگ بود، این قطعنامه به رغم  میل باطنی پذیرفته شد  و این کار بنا بر تشخیص کارشناسان و بدنه نظامی کشور بود که با این اقدام معظم له جام زهر را نوشیدند.

وی ادامه داد: در قضایای اخیر مقام معظم رهبری جام زهری را نوشیدند، در خصوص سخنان و مواضع رهبری در این روزها برخی سخنانی گفتند ولی تبعات سنگینی را که بر مردم می رفت اعمال شود آن را دفع کرده و امنیت کشور را حفظ کردند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه اتخاذ این تصمیم از سوی رهبری از سقوط دولت و مجلس جلوگیری کرد،  اظهار داشت: این موضوعات حکمت هایی است که در سخنان ایشان وجود دارد.

حسینی همدانی با اشاره به اینکه طرح  سهمیه بندی بنزین ایرداتی داشت، عنوان کرد: از همان روز  اول اجرای طرح از سوی رسانه های استکباری حاکمیت دوگانه القا می شد  که این موضوع مسائل بغرنجی را به همراه داشت و  بهانه به دست کسانی می داد که می گفتند می خواهیم کار کنیم اما نمی گذارند.

وی ادامه داد: این موضوع سنگ بنای نادرستی بود که در همه مواقع رهبری باید ورود می کرده تا این مسائل را مرتفع نمایند.

امام جمعه کرجگفت:  اگر مجلس با طرح ۲ فوریتی یا سه فوریتی توقف اجرای طرح را مصوب می کرد؛ اختلافات عدیده ای بوجود می آمد که ممکن بود این اختلاف ها دامنه دار باشد.

حسینی همدانی افزود: صلاح این بود که رهبری با اصل طرح موافقت و جزئیات را به نظر کارشناسان واگذار کنند و این صحیح ترین راهی بود که می شد انجام داد، سخنرانی مقام معظم رهبری شخصیت ایشان را نزد مردم محبوب تر کرد و ایشان بارها فرمودند که بنده انقلابی هستم.

وی ادامه داد: به دنبال این هستند که ما را از ولی زمان جدا کنند، اما مثل اطرافیان حسین(ع) تا جان داریم از ولایت دفاع کرده و در دفاع از ولی زمان و رهبری سر سوزنی کم نخواهیم گذاشت.

نماینده ولی فقیه در البرز با بیان اینکه یک شخصیت انقلابی ابتدا صداقت انقلابی دارد افزود: آقا می توانست گلایه کند که هم خودشان و هم مردم خوشحال شوند، اما صادقانه فرمودند که بنده تخصصی ندارم، دوم عقلانیت انقلابی است که رهبری به کار گرفته اند  و سوم هشدار می دهند که باید با اتحاد کمر دشمن را شکست.

حسینی همدانی گفت: در جریان سه روز فتنه دشمن با سرعت، خشونت و قساوت داعشی و دقت وحدت اجتماع و ارکان نظام اسلامی را مورد هدف قرار داد اما ملت یاد گرفت که در کنار رهبری باشد و صحنه را برای دشمن خالی نمی کند.

وی ادامه داد: این شرایط سپری شد، دولتمردان و مسئولان باید برای مطالبات به حق مردم برنامه داشته باشند چرا که مردم گلایه مند و مطالباتی دارند و تذکر نیز دادند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه باید مسلح به سلاح تولید داخل، مصون سازی اقتصادی از آسیب ناشی از تحریم ها را داشت خاطر نشان کرد: امروز مقدمات گام دوم انقلاب با عزم راسخ طی می شود، آمریکا به دنبال این است که مردم دست از انقلابی گری بردارند.

در پایان راهپیمایی اقتدار و امنیت ملی در استان البرز قطعنامه سراسری قرائت شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =