کردستان در تدارک برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری است

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی توسعه امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: این استان در تدارک برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری خود در تهران با حضور صاحبان سرمایه کشور است.

حسین فیروزی عصر پنجشنبه در جلسه هماهنگی همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کردستان اظهار داشت: با تاکید معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر کشور مبنی بر معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کردستان تصمیم بر برگزاری این همایش در تهران گرفته شده است.

وی با بیان اینکه باید تدبیری اندیشیده شود که در این همایش حدود ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری به صاحبان سرمایه کل کشور معرفی شود، اضافه کرد: دستگاه های اجرایی مرتبط با این حوزه موظف هستند که تمامی مقدمات لازم تدوین این طرح‌ها با قابلیت تسریع در واگذاری و اعطای مجوزها را انجام دهند.

معاون هماهنگی توسعه امور اقتصادی استاندار کردستان یادآور شد: این همایش یک روزه و در اتاق بازرگانی ایران با حضور مسئولان کشوری از جمله معاونان رئیس جمهوری، صاحبان سرمایه و کارآفرینان مطرح کشور برگزار می‌شود.

فیروزی با بیان اینکه انتظار می رود این همایش در اولین فرصت برگزار شود، گفت: دستگاه های اجرایی متولی باید سرمایه گذاران مورد نظر را لیست و جهت شرکت در همایش هماهنگی های لازم را با آنان داشته باشند.

وی افزود: استان کردستان بابد همواره آماده پذیرش سرمایه گذاران باشد و در این راستان تدوین فرصت های سرمایه گذاری و معرفی قابلیت های استان می تواند راهکاری اساسی در این بخش باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز در این جلسه گفت: دعوت از سرمایه گذارانی که سابقه فعالیت در این استان دارند می تواند تحقق  اهداف آن را تسهیل کند.

محمد دره وزمی اضافه کرد: این سازمان هم اکنون حداقل ۱۰ فرصت سرمایه گذاری اماده واگذاری دارد که می توان در فرصت باقی مانده نیز بر این تعداد اضافه کرد.

کردستان بدلیل برخورداری از ۲۰۰ کیلومتر مرز با کشور عراق در ۲ مرز رسمی باشماق مریوان و سیرانبند بانه، داشتن بیش از یک سوم از اراضی مستعد برای فعالیت های معدنی، ظرفیت مناسب برای سرمایه گذاری و توسعه دارد.

کردستان با وسعتی معادل ۲۸ هزار و ۸۱۷ کیلومتر مربع در غرب ایران واقع شده و ۲۲۷ کیلومتر با کشور عراق مرز مشترک دارد، این استان در مجموع یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲۹ شهر و یک هزار و ۷۰۳ روستا ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =