مدارس شبانه روزی برای حذف سرویس ناایمن دربشاگرد افزایش یابد

بندرعباس- ایرنا- معاون مدیرکل بودجه وزارت آموزش وپرورش تاکید کرد: برای حذف سرویس ناایمن مدارس روستا مرکزی بشاگرد و افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان، باید مدارس شبانه روزی دراین منطقه افزایش یابد.

سعید غلام‌زاده عسکری روز پنجشنبه دربازدید از سرویس مدارس روستا مرکزی بشاگرد افزود: سرویس دهی دانش آموزان روستا مرکزی بشاگرد به علت نبود مینی بوس وسواری کافی، سخت بودن مسیرهای کوهستانی ومناسب نبودن زیرساخت‌های موجود و همچنین دوری مسافت؛ با خودرو روستانشین‌ها که بیشتر وانت نیسان است، انجام می‌شود.

وی بیان داشت: درصورت جمع آوری کامل این سرویس‌ها بسیاری از دانش آموزان روستا مرکزی بشاگرد که حدود ۷۰۰ نفر هستند، ناچار به ترک تحصیل می‌شوند که برای جلوگیری از این اقدام نیاز به افزایش مدارس شبانه روزی است.

این مسوول در وزارت آموزش وپرورش اظهارداشت: درسال تحصیلی جاری سه مدرسه شبانه روزی در روستاهای «سیت وماستی»،«گرهون» وهمچنین مرکز شهرستان بشاگرد دایرشده که حذف ۲۰ سرویس روستا مرکزی را به دنبال داشته است.

وی گفت: شهرستان بشاگرد به علت پراکندگی وفاصله زیاد بین روستاها وبه حد نصاب نرسیدن دانش آموزان دریک روستا باید از مدارس روستاهای همجوار برای تحصیل استفاده نمایند و از طرفی نیز برای افزایش پوشش تحصیلی و کاهش ترک تحصیل آن‌ها، از سرویس مدارس روستا مرکزی برای انتقال دانش آموزان به روستاهای پرجمعیت دارای مقطع تحصیلی بالاتر (متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم) استفاده می‌شود.
غلام زاده عسکری همچنین دربازدید از روستاهای محروم و دورافتاده (بن ریز، درنگمدو، کهور، کلاتکسر، گرهون، سگرکن وسیت وماستی) بخش گافروپارامون بشاگرد، شرایط تاسیس مدارس شبانه روزی درمقطع متوسطه اول و دوم برای دانش آموزان دختر و پسر این شهرستان را مورد بررسی قرار داد و بر رفع نیازمندی‌های آموزشی، تربیتی و پرورشی مدارس محروم تاکیدکرد.

چهاردهم آبان ما امسال بر اثر واژگونی وانت سایپای سرویس دانش آموزان در روستای دستگرد درگاز بشاگرد ۲ کشته و پنج زخمی برجای گذاشت؛ وانت سایپا ۱۵ دانش آموز را از روستاهای سرتنگ، بند بارک و موردان دربند صلاح به مدرسه رازی دستگرد درگاز بشاگرد می‌برد.

این برای نخستین بار نیست که خبر سانحه واژگونی سرویس مدارس در این منطقه اعلام می شود و پیش از این نیز بارها شاهد وقوع این حادثه بودهایم که در یکی از این حوادث در سال ۹۵ یک دانش آموز جان خود را از دست داد.

اردیبهشت ماه امسال نیز بر اثر واژگونی وانت سرویس مدارس حامل هشت دانش آموز، سه نفر مصدوم و تحت درمان قرار گرفتند.این حادثه در روستای سگرکن در بخش گافر و پاراموند بشاگرد به دلیل نقص در سیستم ترمز سرویس مدرسه رخ داده بود.

آموزش و پرورش بشاگرد دارای بیش از هفت هزار و ۵۰۰ دانش آموز است که در ۱۹۶ مدرسه مشغول به تحصیل می باشند.

شهرستان بشاگرد منطقه کوهستانی در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =