کلانشهر بدون چراغ راهنمایی؛ رویای اغتتشاشگران که تعبیر نشد

شیراز-ایرنا -اغتشاشگران وقایع اخیر در شیراز به تاسیسات شهری آسیب زدند و چراغ‌های راهنمایی و علائم ترافیکی در تعداد قابل توجهی از چهارراه‌ها و میادین این کلانشهر را تخریب و نابود کرده‌اند.

تخریب علائم ترافیکی و دوربین های شهری در شیراز مشکلاتی برای شهروندان و رانندگان در این شهر ایجاد کرده که در پی این وضعیت مدیران شهری وعده تعمیر این تجهیزات را در اسرع وقت می دهند.

سینا بنی زمانی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز عصر چهارشنبه در جلسه علنی این شورا حجم تخریب زیرساختهای شهری را برابر با رقمی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

بنا بر اعلام مسئولان، بسیاری از دوربین های نظارت تصویری ترافیک در شیراز در پی این اغتشاشات نابود شده و همچنین به اکثر تجهیزات راهنمایی و رانندگی و کنترل ترافیک در این شهر نیز خسارت وارد شده است.

این اقدامات به این موضوع منجر شده که اغلب تقاطعات شیراز در روزهای اخیر بدون هیچگونه علائم و چراغ راهنمایی است و این موضوع به مشکلات عبور و مرور در این شهر افزوده است.

تلاش برای بهبود شرایط

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز امروز پنجشنبه از تلاش شبانه روزی برای راه اندازی مجدد تجهیزات ترافیکی تقاطعات شیراز خبر داد.

مجتبی زوربخش در این باره گفت: نیروهای مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز به صورت شبانه روزی مشغول تعمیر و راه اندازی مجدد تجهیزات ترافیکی تقاطعات هستند.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده دو اکیپ ۲۴ ساعته جهت راه اندازی مجدد چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شیراز در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه تا زمان راه اندازی مجدد تقاطعات به همکاری و صبوری شهروندان نیاز است، خاطرنشان کرد: تلاش داریم در کوتاهترین زمان تجهیزات ترافیکی تخریب شده تعمیر و بازسازی شوند.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. این موضوع در شیراز سبب شد که برخی اغتشاشگران از این اعتراضات سوء استفاده کرده و اقدام به تخریب تاسیسات شهری کنند.
علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که ۶۰ میلیون ایرانی طبق جدول زمان بندی از  یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =