اختلاف‌ها تیشه به ریشه هندبال کشور زده‌است

قم – ایرنا – رئیس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی، وجود اختلاف‌ها را موجب تضعیف این رشته ورزشی دانست و گفت: اختلاف‌ها تیشه به ریشه هندبال کشور زده‌است به گونه‌ای که طی پنج سال، پنج سرپرست عهده‌دار مسئولیت در این فدراسیون بودند.

علیرضا پاکدل روز پنجشنبه درمجمع سالیانه هیات هندبال قم درسالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، با تاکید بر اینکه همه چیز را دراین فدراسیون از صفر شروع کرده‌ایم، افزود: وجود اختلاف‌های شدید میان این فدراسیون موجب شده بود تا نگاه وزارت‌خانه به فدراسیون برای سال‌ها منفی باشد.

وی استفاده از نیروهای بومی برای تیم‌های پایه را نگاهی درست دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های هندبال قم، امتیاز یک تیم دسته یک را به این استان داده‌ایم، که باید هیات هندبال استان تمام تلاش خود را برای استفاده از این امتیاز انجام دهد.

پاکدل با تاکید بر اینکه هندبال چیزی کمتر از سایر رشته‌ها ندارد گفت: رشته‌های دیگر با برنامه‌ریزی بلند مدت توانستند جایگاه خود را در آسیا و جهان ارتقا دهند ولی دراین مدت فدراسیون هندبال با تخریب‌ها و اختلاف‌ها تمام جایگاه خود را در آسیا از دست داد.

وی با بیان اینکه تا پیش از این هیچ‌گونه بانک اطلاعاتی از ظرفیت هندبال درکشور وجود نداشت گفت: با راه‌اندازی بانک جامع اطلاعاتی درماه‌های گذشته این ظرفیت درفدراسیون هندبال ایجاد شد.

وی با اشاره به تلاش برای اخذ میزبانی یکی از رویدادهای آسیایی ادامه داد: ایران پس از هفت سال میزبان مسابقات هندبال جوانان آسیا شده است که این رویداد سال آینده درشیراز برگزار می‌شود.

پاکدل، آموزش را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار این فدراسیون دانست و گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته درماه‌های آینده یکی از بزرگترین مدرسان مربی‌گری هندبال دنیا در بخش بانوان با هزینه فدراسیون جهانی اواخر امسال به ایران می‌آید ضمن اینکه در بخش آقایان نیز برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی صورت گرفته‌است. 

وی با بیان اینکه اداره‌کل ورزش و جوانان قم از جمله معدود اداره‌ کل‌هایی است که برگزاری مجمع‌های سالیانه هیات‌های ورزشی را به صورت منظم برگزار کرده‌است، گفت: برگزاری این مجمع‌های سالیانه برای استان و هم برای فدراسیون ضروری است که با شناسایی مشکل‌ها، تلاش برای حل آنها در دستورکار قرارگیرد.

پاکدل،  با بیان اینکه متاسفانه نقص بزرگ ورزش کشور عدم اهتمام به برگزاری مجمع‌های سالیانه ورزشی است گفت: به دلیل برگزار نشدن این مجمع‌ها، فدراسیون از وضعیت هندبال استان‌ها و مدیران کل از وضعیت هندبال شهرستان ها بی‌اطلاع هستند.

وی، قم را استانی ریشه‌دار درهندبال دانست و گفت: هندبال قم چندین سال درلیگ‌های دسته یک و برتر حضور داشته‌است و به طور قطع اگر حامی مالی در استان وجود داشته باشد، قم ظرفیت تیم‌داری مجدد در لیگ برتر و دسته یک هندبال را دارد.

رئیس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی، ادامه داد: قم یکی از استان‌های بازیکن ساز هندبال در بخش بانوان است به گونه‌ای که هم کانون بازیکنان شاخص این استان درتیم‌های مختلف لیگ برتر هندبال درحال فعالیت هستند که این نشان از ظرفیت بالای بانوان هندبال قم دارد.

وی با تاکید بر اینکه بانوان هندبالیست قم به حق خود نرسیدند گفت: قم دارای مربیان برجسته هندبال در بخش بانوان است که متاسفانه از این ظرفیت در تراز ملی استفاده نشده‌است که در برنامه‌های این فدراسیون استفاده از ظرفیت بانوان مربی این استان دردستور کار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =