تهرانی‌ها بیش از سه هزار جلد کتاب اهدا کردند

تهران - ایرنا - مسئول طرح پویش «هفته کتاب پلدختر در تهران» از جمع‌آوری بیش از سه هزار جلد کتاب در این طرح تا پایان هفتمین روز از هفته کتاب خبر داد.

بر اساس اعلام بیست‌ و هفتمین دوره‌ هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، رضا ساکی با اعلام این خبر افزود: تاکنون بیش از سه هزار جلد کتاب در زمینه‌های مختلف عمومی، ادبیات داستانی، کتاب‌های تخصصی، ‌کودک و نوجوان از سوی مردم و برخی از انتشارات از قبیل انتشارات امیرکبیر، اطراف، نشر کلاغ، قاف و دفتر مطالعات رسانه جمع‌آوری شده است.

مدیر مسئول پایگاه خبری گلونی، ارزش ریالی کتاب‌های اهدایی را معادل ۲۰۰ میلیون ریال تخمین زد. بیشتر کتاب‌های اهدایی کتاب‌های نو هستند.

پویش هفته کتاب پلدختر به منظور حمایت از کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های شهر پلدختر استان لرستان به همت پایگاه خبری گلونی و موسسه خانه کتاب تهران در حال برگزاری است.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از ۲۳ آبان در سراسر کشور آغاز شده است و تا ۵ آذر ادامه دارد. امسال بیش از ۷۰ سازمان و نهاد مختلف در اجرای برنامه های هفته کتاب مشارکت دارند.

کتاب‌گردی توسط اهالی قلم و نشر، جمع آوری کتاب برای مناطق محروم در قالب پویش با کتاب میشه توسط نهادهای مرتبط؛ از جمله معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و کتابخانه ملی، گرامیداشت نویسندگان کودک و نوجوان، برگزاری اختتامیه هیجدهمین جشنواره کتاب و رسانه، برگزاری پنجمین دوره جشن ملی مترجمان و اختتامیه دومین دوره پوپک دانا تنها بخشی از این برنامه ها با رنگ و بوی کتاب است.

همزمان با این هفته برنامه های مختلفی برای توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه برگزار می شود که از جمله آن طرح پاییزه کتاب است. بر اساس این طرح علاقه‌مندان و خریداران کتاب‌های عمومی و کودک و نوجوان می‌توانند با ارائه کد ملی از ۲۰ درصد یارانه خرید کتاب تا سقف ۱۲۰ هزار تومان در کتابفروشی‌های ثبت‌نام کرده در این طرح، بهره‌مند شوند.
همچنین با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات امسال برای اولین بار هفته کتاب در بیش از ۱۲ کشور؛ از جمله ترکیه، مجارستان، سوئیس، آلمان، ایتالیا و قرقیزستان با مشارکت نهادهای فرهنگی این کشورها برگزار شده است. فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران روی پایگاه اطلاع رسانی هفته کتاب بارگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =