۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83563858
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش فضاهای هنرستانی در کشور ضروری است

کرج - ایرنا- مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش فضاهای هنرستانی برای مهارت آموزی دانش آموزان ضروری است.

عباس سلطانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهارداشت: در برنامه ششم توسعه به وزارت آموزش و پرورش برای تربیت نیروی انسانی کارآمد  تکلیف شده که فضاهای هنرستانی را گسترش دهد.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش مکلف است تا پایان برنامه ششم به ۵۰ درصد از دانش‌آموزان دوره متوسطه در کشور آموزش‌های لازم مهارتی ارائه دهد، خاطرنشان کرد: برای ساخت فضای آموزشی هنرستان ها در کشور نیاز به مشارکت خیرین مدرسه ساز در کنار تخصیص اعتبارات دولتی داریم.

سلطانیان بیان داشت: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در مجموع ۶۴.۹۲ درصد از دانش‌آموزان در شاخه نظری و مابقی در هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند.

وی عنوان کرد: برای جذب هنرجویان در هنرستان های کشور نیاز به فضای آموزشی مناسب داریم تا دانش آموز مهارت دیده که آماده جذب بازار کار است تحویل جامعه داده شود.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اکنون فضای آموزشی هنرستانی در کشور محدود است به گونه ای که از شیوه برون سپاری هم استفاده کرده ایم اما هنوز همچنان این کمبود وجود دارد.

سلطانیان اضافه کرد: با فضاسازی برای هنرستان‌ها در واقع گام مهمی در کشور برای مهارت‌آموزی و اشتغال دانش‌آموزان برداشته می شود.

وی تاکید کرد: مهارت آموزی مهمترین راه برای پیشگیری از بیکاری در آینده است که در حوزه آموزش و پرورش نیاز به توجه ویژه ای دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =