گزارش‌های تصویری هواشناسی در ایرنا گامی در راستای افزایش اطلاع‌رسانی

مشهد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: ابتکار انتشار گزارشهای تصویری پیش‌بینی هواشناسی از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی گامی موثر و مثبت در ارتقاء فعالیتها و اطلاع‌رسانی در این حوزه مورد توجه عموم مردم است.

محسن عراقی‌زاده روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: گزارشهای تصویری روزانه هواشناسی خراسان رضوی پیش از این فقط از طریق صدا و سیما در این استان منتشر می‌شد اما ظرف یک ماه اخیر انتشار این گزارشهای ویدئویی در ایرنای خراسان رضوی در حال انجام است.
وی ادامه داد: در گزارشهای تصویری هواشناسی خراسان رضوی اطلاعات وضعیت جوی، میزان بارش‌، اطلاعیه‌ها و هشدارها توسط کارشناسان مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی به صورت روزانه ارائه می‌شود.
هواشناسی خراسان رضوی دارای ۲۸ ایستگاه سینوپتیک اصلی و خودکار در شهرستانهای مختلف این استان است. 

استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی گذشته از افتخار میزبانی حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا(ع) در مشهد که سالانه مقصد سفر میلیونها زائر از اقصی نقاط ایران و جهان است، در بخشهای حمل و نقل جاده‌ای و هوایی و نیز حوزه کشاورزی از فعالترین استانهای کشور محسوب می‌شود.

بر همین اساس انتشار و ارائه منظم و بهنگام گزارشهای هواشناسی در خراسان رضوی مورد توجه و استفاده عملی طیف گسترده‌ای از اقشار مختلف مردم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =