۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83563810
۱ نفر

برچسب‌ها

اجرای شش پروژه در رشت توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء

رشت - ایرنا - رئیس شورای اسلامی رشت با اشاره به انعقاد تفاهمنامه ای با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بر این اساس شش پروژه با افزون بر سه هزار میلیارد تومان اعتبار در این کلانشهر توسط این قرارگاه اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل حاجی پور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رشت اظهار داشت : تاکنون پنج جلسه برای اجرای پروژه هایی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شده که هفته آینده جلسه نهایی به منظور اجرای این شش پروژه  برگزار می شود.

وی افزود: این پروژه ها شامل ساماندهی و احیاء رودخانه های گوهررود و زرجوب ، روگذر میدان ولیعصر و گلباغ نماز، روگذر میدان نیروی دریایی، زیرگذر شهرداری، کمربندی G۵ (فاز اول خیابان لاهیجان رشت، به هلال احمر جاده انزلی، فاز دوم به پیربازار و فازسوم به احمد سرگوراب و تراموا را شامل می شود.

رئیس شورای اسلامی رشت در ادامه با اشاره به موضوع ساماندهی زباله سایت سراوان خاطر نشان کرد: با توجه به تلاش های بی وقفه شهردار این کلانشهر ، به جرات می توان گفت که کار یک سال و نیم در مدت دو ماه انجام گرفته ضمن این که تلاش ها برای رفع مشکلات ادامه دارد.

وی با بیان این که احداث تصفیه خانه شیرابه در سایت سراوان رشت (محل دفن زباله) با سرعت در حال انجام است، اضافه کرد: با این سرعت کار تصفیه خانه شیرابه سراوان رشت تا حدود دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

حاجی پور شیرابه سایت سراوان محل دفن زباله را از منابع آلودگی آب های و رودخانه ها عنوان و خاطر نشان کرد: در روزهای عادی سه لیتر بر ثانیه و در هوای بارانی ۱۸ لیتر بر ثانیه، شیرابه وارد رودخانه ها می شود.

منطقه سراوان رشت بیش از ۳۰ سال است که محلی برای دفن زباله شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه شورای اداری با تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر برای رفع مشکلات ناشی از دفن زباله در منطقه سراوان رشت بیان داشت: بایستی اقدامات اساسی برای رفع مشکلات انجام شود.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به موضوع قطار شهری در کلانشهر رشت اظهار داشت: برای استان گیلان متاسفم که برای این موضوع هشت سالیست که ردیف بودجه دارد اما هنور تصمیمی برای چگونگی اجرای این پروژه گرفته نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حرکت های آشوبگرانه و ضد انقلاب خاطر نشان کرد: در زمان حاضر آرامش در کشور برقرار است و در این باره از نیروی انتظامی، بسیج، فرماندهان و همه آنهایی که برای آرامش مردم تلاش کردند قدردانی می شود.

جلسه شورای اداری شهرستان رشت امروز پنجشنبه به ریاست میرشمس مومنی زاده فرماندار رشت با جضور مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =