مردم ایران به انقلاب، پایبند هستند

شیراز- ایرنا- معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران گفت: مردم ایران در چهار دهه گذشته همواره پاسخ قاطع و کوبنده‌ای به دشمنان انقلاب اسلامی داده‌اند و همچنان به انقلاب پایبند هستند.

سردار سرتیپ محمدجعفر اسدی پنجشنبه در راهپیمایی محکوم کردن اقدامات اخیر اغتشاشگران در شیراز افزود: پیام این راهپیمایی این است که مردم ایران پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی همچنان به انقلاب اسلامی پایبند هستند.
وی ادامه داد: حب وطن در دل مردم است؛ همانطور که امام حسین(ع) فرمودند حب وطن نشانه ایمان است مردم ایران نیز وطنشان را دوست دارند.
فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه گفت: امروز مردم به خاطر وطن به میدان آمدند؛مردم ایران هرجا احساس کنند دشمن به دنبال سوء استفاده است به میدان می آیند و در جهان نمونه هستند.
وی ادامه داد: مردم فارس امروز نیز یکی از یوم الله ها را در تاریخ ثبت کردند و با این حضور نمونه خود، تودهنی به دشمنان زدند.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس نیز در حاشیه این راهپیمایی گفت: مردمی که امروز به صحنه آمدند همان هایی هستند که همواره از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کرده و می کنند.
سردار سرتیپ محمدنبی رودکی افزود: مردم شیراز امروز با حضور باشکوه خود اعلام کردند راه امام و شهدا را ادامه می دهند و از ارزش های خود دفاع میکنند.
اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

همچنین فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمددر این راهپیمایی گفت:  وحدت مهمترین عنصری است که کشور را از تمام آسیب ها مصون می دارد که باید باید به این موضوع از سوی تمامی بخش ها توجه شود.
امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی افزود: در اغتشاشات اخیر شیراز یک عده از سوی دشمن ماموریت داشتند، یک عده نیز کسانی بودند که سوابق قضایی داشتند و یک عده نیز مردم فریب خورده بودند.
وی ادامه داد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی امروز نشان دهنده آن است که مردم همچنان به این کشور و انقلاب پایبند هستند و خود را پا در رکاب می‌دانند.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: با حضور گسترده مردم مشخص شد هیچ کس با اتفاقات اخیر موافق نیست، یعنی مردم ما موافق نیستند و این قضیه را محکوم می کنند.
امیر رضایی افزود: البته باید حقوق شهروندی نیز رعایت شود یعنی دولت نیز باید تصمیمات خود را به گونه ای اجرا کند که آسیبی به مردم نرسد و مردم را از خودشان بدانند.
وی ادامه داد: باید قدر مردم را بدانیم و برای حل مسایل و مشکلات آنان تلاش کنیم.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. 
 سخنگوی دولت، رئیس دفتر رئیس جمهوری و  رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که ۶۰ میلیون ایرانی طبق جدول زمان بندی از  یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد.

در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. 
شیراز از محل هایی بود که این اعتراض ها منجر به اغتشاش و آسیب رسیدن به اموال عمومی شد. 

راهپیمایی محکومیت اغتشاشگران در شیراز از چهارراه ۱۵ خرداد (پارامونت) تا چهارراه پیروزی(نمازی) برگزار شد.

اخبار مرتبط