۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83563794
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۱ مدرسه در  بخش آسارا کرج بلا استفاده مانده است

کرج - ایرنا- استاندار البرز گفت: ۵۱ مدرسه در بخش آسارا از توابع شهرستان کرج بلا استفاده مانده که قابلیت تبدیل به فضاهای گردشگری را دارند.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این موضوع مهم در استان باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا در بخش بوم گردی و ساخت مراکز اقامتی می توان از این گونه فضاها استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است برای بررسی این وضعیت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز اقدامات لازم را با هماهنگی آموزش و پرورش استان انجام دهد.

استاندار البرز بیان داشت: می توان از این مدارس خالی برای راه اندازی کارگاه های کوچک تولیدی استفاده کرد و زمینه حمایت بیشتراز محصولات تولیدی ساکنان حاشیه  جاده کرج -  چالوس را در کنار اشتغالزایی بوجود آورد.

شهبازی با اشاره به اینکه ۱۲ ساختمان آموزش و پرورش البرز در اختیار سایر دستگاه های استان است، یادآورشد: آموزش و پرورش استان با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه است  لذا یک متر از از فضاهای آموزشی این استان نباید در اختیار دستگاه‌های دیگر باشد.

وی بازگرداندن این فضاها را به آموزش و پرورش ضروری دانست و اضافه کرد: به دلیل کمبود فضا و تراکم بالای دانش آموزان در کرج در خصوص تحویل این فضاها به آموزش و پرورش باید اقدام شود و هیچ دلیلی پذیرفتنی نیست.

استاندار، رشد و تراکم دانش آموزی البرز را بالاتر از میانگین کشوری عنوان کرد و گفت: این نهاد مهم فرهنگی را باید در بخش فضاهای آموزشی دولتی و غیر دولتی مورد حمایت قرار داد.

وی تصریح کرد: سالانه ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می شود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =