شهردار سنندج: رانندگان تاکسی اجازه افزایش خودسرانه کرایه ندارند

سنندج - ایرنا - شهردار سنندج گفت: رانندگان تاکسی درون شهری برغم افزایش قیمت بنزین، بدلیل داشتن سهمیه، اجازه افزایش کرایه‌ها را ندارند و شهروندان می‌توانند تخلفات را به تاکسیرانی گزارش کنند.

حشمت‌الله صیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاثیر تغییرات در کرایه‌ حمل و نقل درون شهری یک روال قانونی دارد و رانندگان تاکسی موظف هستند، کرایه‌ها را براساس همان نرخ سابق دریافت کرده و از افزایش خودسرانه خودداری کنند.

وی با بیان اینکه با رانندگان متخلف برخورد می‌کنیم، افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در زمینه افزایش نرخ، مراتب را به سامانه ۱۳۷ شهرداری سنندج و یا سامانه ۱۲۵ تعزیزات حکومتی گزارش دهند.

شهردار سنندج در مورد افزایش نرخ آژانس‌ها نیز یادآور شد: نرخ‌ آژانس‌ها نیز در حال حاضر همان نرخ ثابت و قدیم است و هیچ تغییری نکرده ولی قرار است دستورالعمل پایش سوخت ایجاد و رانندگان آژانس در این سامانه ثبت نام کنند تا پس از آن در مورد افزایش نرخ یا سهمیه بنزین آنها تصمیم گیری شود.

وی همچنین به نرخ سرویس‌های مدارس نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سرویس‌ مدارس اکثرا اتوبوس و یا مینی‌بوس هستند و از گازوئیل استفاده می‌کنند بنابراین قیمت بنزین تاثیری بر وضعیت آنها ندارد و در این زمینه هیچگونه تصمیمی برای افزایش نرخ گرفته نشده است.
از ساعت ۲۴ روز ۲۳ آبان ماه با مصوبه دولت قیمت بنزین افزایش یافت و ماهیانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد با نرخ سه هزار تومان توزیع می‌شود.

بر این اساس سهمیه تاکسی‌های بنزینی نیز ۴۰۰ لیتر در ماه و تاکسی‌های دوگانه سوز نیز ۲۰۰ لیتر در ماه تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =