ذخیره سدهای استان تهران افزایش یافت

تهران- ایرنا- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت که در پی بارش‌های پاییزی اخیر، ذخیره سدهای پنجگانه این استان به ۷۵۸ میلیون متر مکعب رسید.

احمد علی قربانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۵۵۱ میلیون متر مکعب بوده است به ۷۵۸ میلیون متر مکعب افزایش یافت.

وی افزود: هم اکنون سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طایقان و ماملو به ترتیب دارای ذخایر آبی  ۱۲۵، ۴۴، ۹۵، ۲۷۵ و ۲۱۸ میلیون متر مکعب آب هستند.

 معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران تاکید کرد: برای پیش بینی افزایش بارش‌ها و مدیریت سیلاب‌ها به صورت تدریجی خروجی سدها را افزایش می‌دهیم، ضمن اینکه هیچ گونه نگرانی برای مدیریت مخازن با وجود ظرفیت خالی وجود ندارد.

 وی با بیان اینکه امسال از اول مهرماه تا ۲۹ آبان‌ماه شاهد افزایش بارش‌ها در این استان هستیم، گفت: میزان ۹۵ میلی‌متر بارندگی به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی و نسبت به بلند مدت افزایش ۱۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

قربانیان از شهروندان درخواست کرد: با توجه به پیش بینی بارش های رگبار در فصل پاییز و رهاسازی آب سدها مردم از نزدیک شدن و اطراق کردن در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، آمادگی کامل برای مدیریت سدها و سیلاب‌های احتمالی را داریم، ضمن اینکه با اهتمام مردم به هشدارها، امیدواریم شاهد خسارت جانی و مالی نباشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =