ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش به بندرعباس انتقال یافت

بندرعباس-ایرنا-هسته اولیه ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسمی با حضور حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و استاندار هرمزگان به بندرعباس منتقل شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: کشور ایران از مرزهای وسیع دریایی برخوردار است که بخش قابل توجهی از آن در سواحل مکران، ایران را بدون واسطه به آب‌های آزاد متصل می‌کند.

امیر دریادار حسین خانزادی درمراسم رونمایی از ستاد فرماندهی ارتش در بندرعباس افزود: از سال‌های گذشته با هدایت و تدبیر مقام معظم رهبری موضوع جابه‌جایی ستاد نیروی دریایی ارتش از تهران به بندرعباس و قرار گرفتن در نزدیکی منطقه عملیاتی در دستور کار قرار گرفت و امروز در آستانه هفتم آذرماه روز نیروی دریایی اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: این کار به این معناست که کانون توجه بیشتری از امروز در سواحل دریای مکران، تنگه هرمز و خلیج فارس و دریای عمان در نگاه مسوولان نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی قرار بگیرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: با این اقدام بخش قابل توجهی از عناصر ستاد نیروی دریایی به عنوان هسته اولیه جابه‌جا خواهند شد و هدایت نیروها در منطقه با کنترل و تمرکز بیشتری توسط ستاد انجام می‌شود که سرعت انجام عملیات‌ها افزایش پیدا می‌کند و به ناوگان نیروی دریایی اجازه می‌دهد که تمرکز بیشتری در دریا داشته باشد.

استاندار هرمزگان نیز در حاشیه این مراسم گفت: جابه‌جایی ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش از تهران به بندرعباس باعث به وجود آمدن تاثیر گوناگون فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در منطقه است و ظرفیت بزرگی برای مردم استان به شمار می‌رود.

فریدون همتی اضافه کرد: نیروی دریایی بیشتر از گذشته از استقرار در منطقه استفاده می‌کنند و ظرفیت‌های نیروی دریایی در اختیار مردم هرمزگان قرار می گیرد که تحول بزرگی است.

وی ادامه داد: هر کجا که نیروی دریایی قدم گذاشته موجب توسعه و تحول شده و از این دلاورمردان در راه دفاع از میهن اسلامی پشتیبانی خواهیم کرد.

سه ساختمان برای استقرار هسته اولیه ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش از تهران به بندرعباس در وسعت ۲۶ هزار و ۴۳۲ مترمربع و ۸ هزارو ۵۰۰ هکتار زیربنا رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha