۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۳
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83563740
۰ نفر

برچسب‌ها

روستای "برفیان" همدان در محلی جدید جانمایی می‌شود

همدان- ایرنا- فرماندار تویسرکان گفت: با توجه به رانش زمین روستای برفیان در فروردین امسال بر اثر سیلاب و از بین رفتن زمین های کشاورزی، مکان جدیدی برای استقرار این روستا پیش‌بینی شد.

سیدرسول حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در سیلاب فروردین ماه امسال بر اثر رانش زمین در روستای برفیان و ایجاد شیارهایی بر روی زمین، بسیاری از زمین های کشاورزی آسیب دیده و درختان کنده شدند.

وی اضافه کرد: به دنبال بروز این مشکل و احتمال بروز آسیب برای ساکنان روستا، زمینی در نزدیکی برفیان مکان یابی و برای استقرار اهالی این روستا در این مکان برنامه ریزی شد.

فرماندار تویسرکان بیان کرد: این زمین متعلق به اهالی روستای برفیان است و پس از تامین آن، اعتباری از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره کل مدیریت بحران، بسیج سازندگی و کمیته برنامه ریزی شهرستان تویسرکان برای این روستا اختصاص یافت.

حسینی افزود: طرح هادی این روستا تامین شده و کارهای زیرساختی برای تامین آب و برق دیگر خدمات در حال انجام است.

وی اضافه کرد: ساخت منازل مسکونی برای روستاییان نیز به زودی آغاز شده و بر اساس مساحت ملک به صاحبخانه اعتبار و تسهیلات مورد نیار پرداخت می شود.

فرماندار تویسرکان ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال مهاجرت معکوس به این روستا وجود دارد طرح توسعه برای این روستا پیش بینی شده است.

به دنبال بروز سیلاب در فروردین امسال در چهار منطقه از شهرستان تویسرکان شامل روستاهای جرا، گل زرد، برفیان و گردنه اشتران، رانش زمین رخ داد که وسعت آن در روستای برفیان بسیار زیاد بود.

شیب تند و جذب بیش از حد آب در زمین عامل بروز شیار در بالا دست روستا و رانش زمین عنوان شده بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =