فرماندار رشت : افزایش نرخ کالا و خدمات ممنوع است

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان رشت گفت: افزایش نرخ کالا و خدمات اعم از دولتی و غیردولتی تحت هر عنوان ممنوع است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، میرشمس مومنی زاده روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رشت با اشاره به اصلاح نرخ بنزین در کشور اظهار داشت: در جلسه های شورای تامین، تنظیم بازار و ترافیک شهرستان رشت و استان گیلان مقرر و تاکید شد که افزایش نرخ کالا و خدمات اعم از دولتی و غیردولتی تحت هر عنوان ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای یک طرح اگر چه ممکنست کاستی هایی داشته باشد اما بررسی های لازم در این باره از استان به کشور اعلام می شود تا در مواردی از جمله حمل و نقل امکانات جبرانی در نظر گرفته شود.

فرماندار شهرستان رشت از مدیران اجرایی و دست اندرکاران دستگاه ها خواست تا در صورت مشاهده نواقصی در اجرای طرح اصلاح نرخ بنزین موارد را اعلام کرده تا رسیدگی ، بررسی های لازم و اعلام برای رفع نواقص اقدام شود.

وی با بیان این که طرح ویژه نظارتی در شهرستان رشت در حال اجراست، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح ویژه، نظارت ها به دقت در حال انجام است و برخورد قانونی با هر گونه تخلف انجام می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در جلسه شورای اداری با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه ۹۸ با شعار (انتخابات ۹۸، گام دوم انقلاب، قانونمداری و انسجام ملی) تصریح کرد: از یک ماه گذشته مقدمات لازم برای برگزاری این مهم انجام گرفته و ستاد انتخابات در فرمانداری تشکیل شده است.

مومنی زاده با تاکید بر این که در برگزاری این انتخابات رعایت، اجرا و حاکمیت قانون برای ما مهم است، بیان داشت: در این باره هیچ کار، تصمیم و اقدامی بدون رعایت قانون انجام نخواهیم داد، ما به عنوان برگزار کنندگان انتخابات بایستی نظر، اندیشه و نگاه ما در اجرا، بی طرفانه باشد.

وی با بیان این که ما بایستی مجری امین مردم در انتخابات بر اساس قانون باشیم، اظهار داشت: شرکت حداکثری مردم در انتخابات سیاست اساسی و محوری است بنابراین در برگزاری انتخابات همه دستگاه های اجرایی، همکار و همراه فرماندار در بخش های تابعه شهرستان رشت باشند.

فرماندار شهرستان رشت در ادامه با اشاره به موضوع دفن زباله در منطقه سراوان رشت اضافه کرد: بیش از ۳۰ سال است  زباله به صورت غیراصولی در این منطقه دفن می شود که موجب بروز آلودگی ها و مشکلاتی برای مردم در سطح شهرستان به ویژه برای مردم آن منطقه شده است.

وی بیان داشت: اگر کار دفن زباله در سراوان رشت از ابتدا به صورت اصولی و بهداشتی انجام می گرفت، شاهد بروز مشکلات زیست محیطی در این منطقه نبودیم، البته برای رفع مشکل در این منطقه اقدامات اساسی انجام گرفته و فضا برای زیست مردم مطلوب شده در حالی که پیش از این با تجمع حشرات، مگس، بوی نامطبوع امکان زندگی در آن منطقه برای مردم دشوار بود.

مومنی زاده با بیان این که با اقدامات شهرداری رشت محل دفن زباله در سایت سراوان بهسازی شده، تصریح کرد: ضروریست تا این اقدام بی وقفه، مستمر و همیشگی انجام گیرد.

وی احداث تصفیه خانه شیرابه در محل دفن زباله در سراوان رشت را یکی از کارهای اساسی برای رفع مشکلات منطقه عنوان و اظهار داشت:  احداث تصفیه خانه شیرابه در منطقه به سرعت در حال انجام است که تا یکی دو ما آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی ضمن قدردانی از مردم شهرستان رشت به ویژه اهالی سراوان و روستاهای آن منطقه بیان داشت: مردم این منطقه افزون بر ۳۰ سال رنج های زیادی را متحمل شدند که بایستی از آنها عذرخواهی کنیم، البته از مردم منطقه درخواست می شود همانطوری که تاکنون صبر کرده اند باز هم همراهی شان را ادامه داده تا به نتیجه برسیم.

فرماندار شهرستان رشت خاطر نشان کرد: برای رفع مشکل در منطقه سراوان رشت حساسیت ملی و اراده جمعی ایجاد شده بنابر این همراهی مردم منطقه بسیار کمک کننده است.

منطقه سراوان رشت با درختانی سر به فلک کشیده و جنگل‌هایی با پوشش گیاهی انبوه، قدیمی و تقریباً همیشه سبز، بیش از ۳۰ سال است که محلی برای دفن زباله شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =