۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83563719
۰ نفر

برچسب‌ها

 اتاق بهداشت مدارس البرز متناسب سازی و تجهیز شد

کرج - ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: برنامه متناسب سازی و تجهیز اتاق بهداشت درمدارس ویژه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در این استان اجرا شد.

 فرشید علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وجود اتاق بهداشت در مدارس به منظور ارائه خدمات بهداشتی ،معاینات غربالگری و خدمات کمک های اولیه به دانش آموزان در مدارس از اهمبت ویژه ای برخوردار است.

وی بیان داشت: در همین راستا با همکاری مشترک اداره کل آموزش و پرورش استان و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز از شهریورماه ۹۸ تا کنون برنامه متناسب سازی و تجهیز اتاق های بهداشت مدارس استان با اولویت مناطق کم برخوردار در دستور کاری قرار گرفت.

این مسوول وسایل و تجهیزات مورد نیاز اتاق بهداشت مدارس را شامل تخت معاینه به انضمام پتو ، بالش و ملافه، قدسنج ،ترازو ،ترمومتر و فشار سنج ، میز پانسمان،جعبه کمک های اولیه،چارت بینایی سنجی، دفتر معاینات و گزارشهای روزانه و وسایل کمک آموزشی بهداشتی ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه یک هزار مدرسه البرز زیر پوشش برنامه متناسب سازی و تجهیز اتاق بهداشت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: برای متناسب سازی و تجهیز اتاق بهداشت مدارس این استان ۲ میلیارد ریال هزینه شد.

علیزاده تصریح کرد: مشارکت دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص اجرای برنامه های مشترک سلامت محور در مدارس این استان بی نظیر است.

وی عنوان کرد:مراقبان سلامت به عنوان بازوان اجرایی برنامه بهداشت مدارس نقش مهمی در حفظ و ارتقای سطح سلامت دانش آموزان ایفا می کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: مربیان بهداشت با ارائه آموزش های لازم از جمله بهداشت فردی، بهداشت روان، بهداشت محیط، بهداشت دهان و دندان، تغذیه دوران بلوغ ، بهداشت مواد غذایی و پیشگیری از شیوع بیماری های واگیر دار و غیر واگیر به ارتقاء ضریب سلامت در مدارس کمک می کنند.

علیزاده انجام به موقع و درست معاینات غربالگری ها و واکسیناسیون دانش آموزان و همچنین آشنا ساختن والدین با نیازها ، مشکلات بهداشتی فرزندان در سنین مدرسه و اهمیت تغذیه در سلامت جسمی و فکری دانش آموزان را از دیگر وظایف مربیان بهداشت در مدارس برشمرد.

وی تاکید کرد: برای پیشبرد برنامه ها و اهداف آموزش و پرورش در زمینه رفع مشکلات بهداشت محیط و نیز تجهیز اتاق بهداشت و پایگاه تغذیه سالم مدارس، نیاز است همه دستگاه های مربوطه با این نهاد تعلیم و تربیت همکاری داشته باشند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =