۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83563685
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مردم شیراز اقدامات اغتشاشگران را محکوم کردند

شیراز-ایرنا- هزاران نفر از مردم شیراز ، پنجشنبه ۳۰ آبان ۹۸ با شرکت در راهپیمایی لبیک به رهبری، رفتارهای اغتشاشگران در ناآرامی‌های اخیر این شهر را محکوم کردند.

راهپیمایی کنندگان با پیمودن مسیر چهارراه ۱۵ خرداد تا چهارراه پیروزی، انزجار خود را از اقدامات اغتشاشگران اعلام کردند.
راهپیمایی‌ کنندگان با سردادن شعارهای "خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده، این همه لشکر آمده به‌عشق رهبر آمده، مرگ بر فتنه‌گر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر آشوبگر، ما همه باهم هستیم پشت ولایت هستیم، راه نجات امت حمایت از ولایت، آشوگر بی ریشه شیراز دمشق نمیشه" اقدامات اخیر آشوب‌طلبان را در آتش زدن بانک‌ها، پمپ های بنزین و دیگر اماکن عمومی محکوم کردند.
اقشار مختلف مردم، مسئولان استانی، نظامی، امنیتی و انتظامی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این راهپیمایی حضور داشتند که با سردادن شعار از کشور و دولت حمایت کردند.
جمعی از راهپیمایان با پوشیدن کفن اعلام کردند برای برقراری امنیت و وحدت در کشور و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی حاضر هستند جان خود را فدا کنند.

راهپیمایی کنندگان در قطعنامه پایانی این راهپیمایی تاکید کردند از هر کوششی برای حراست از ارزش های انقلاب اسلامی دریغ نخواهند کرد.
راهپیمایان در بخش دیگری از این قطعنامه از قوه قضاییه و دادگستری استان فارس خواستند تا با مراقبت از حقوق شهروندی و کرامت مردم  در برابر هرگونه تعرض به اموال عمومی و خصوصی در مورد اشرار نفوذی ها و ضد انقلاب که با اقدام خرابکارانه در مسیر دشمن قدم برمی دارند و امنیت مردم و جامعه را هدف گرفته اند با قاطعیت برخورد قانونی کند و گزارش اقدامات را به سمع و نظر مردم برسانند.
راهپیمایی کنندگان همچنین از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواستند با قاطعیت و به دور از هرگونه سیاسی کاری و محافظه کاری در بین مردم، دانشگاه ها مساجد، بازار و محافل حضور داشته باشند و سخنان مردم را بشنوند و از طریق مجامع قانونی مسایل و مشکلات آنان را پیگیری کنند.
در بخش دیگری از این قطعنامه آمده است: ملت رشید و سرافراز شیراز رمز پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و به چالش کشیدن نظام سلطه و استکبار را در وحدت کلمه و پیروی از رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب می داند و با تمام وجود به وصیت امام راحل عمل می کند و اجازه نخواهد داد به پیوند محکم بین امام و ملت خدشه وارد شود.
در بخش دیگری از این قطعنامه بیان شده است: مردم شیراز از اقدامات به موقع و سریع نیروهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی و بسیج سرافراز تشکر می کنند و خواستار مراقب هرچه بیشتر از امنیت عمومی هستند و برخورد قاطع این نهادها در خاموش کردن فتنه های اخیر را تایید می‌کنند.
راهپیمایان همچنین در این قطعنامه ضمن تاکید به رونق تولید و  حمایت از تولید و کارآفرینان، تولیدکنندگان و صنعت داخلی بر استمرار تلاش مسئولان برای خودکفایی و رونق اقتصاد بدون هیچ چشم داشتی به بیگانگان تاکید کردند.

مردم دست از آرمان ها برنمی‌دارند
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با محکوم کردن اقدام اخیر اغتشاشگران در حاشیه این راهپیمایی به خبرنگاران گفت: دشمنان باید بدانند که مردم ایران هیچگاه دست از آرمان های انقلاب اسلامی، امام و شهدا برنخواهند داشت.
آیت الله لطف الله دژکام  افزود: مردم ایران از ارزش های انقلاب اسلامی بیش از هر چیزی مراقبت می کنند و به آن بها می دهند؛ البته این به معنای این نیست که بگویند نسبت به نوع کارهایی که در حوزه اجرا عملیاتی می شود هیچ بحثی ندارند، توقع همه این است همین طور که پای اصل انقلاب ایستادند مسئولان نیز تلاش کنند مشکلات مردم رفع شود تا مردم با اطمینان خاطر و آرامش کارهای زندگی شان را انجام دهند.
امام جمعه شیراز گفت: امیدوارم دشمنان متوجه شوند مردم انقلابی فارس که ۱۵ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده اند دست از این انقلاب برنمی دارند و هم مسئولان متوجه شوند که وظیفه خطیری بر عهده دارند که مسایل مردم حل شود.

لبیک به رهبری و حمایت از تصمیم نظام
استاندار فارس نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: مردم خواستار امنیت و آرامش هستند تا بتوانند زندگی خود را به صورت عادی انجام دهند.
عنایت الله رحیمی افزود: مردم در این  راهپیمایی لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب سر دادند و از سران قوا در مورد تصمیم پیرامون طرح اصلاح قیمت بنزین حمایت کردند.
وی ادامه داد: این تصمیم در رابطه با عدم وابستگی کشور به درآمدهای نفتی و باز توزیع این ثروت بین اقشار کم درآمد است.
وی اضافه کرد: مردم در راهپیمایی امروز حضور پیدا کردند تا هم امنیتشان را اعلام کنند و هم از تصمیمات اتخاد شده حمایت کنند و همچنین اگر نگرانی دارند نگرانی خود را مطرح کنند تا نگرانی برطرف شود.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. 
 سخنگوی دولت، رئیس دفتر رئیس جمهوری و  رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که ۶۰ میلیون ایرانی طبق جدول زمان بندی از  یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط