جذب ۲۱ میلیارد ریال برای جبران خسارات‌ سیل به آبفای خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- ۲۱ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌های سیل و ایمن‌سازی سازه‌های آب و فاضلاب خراسان شمالی جذب شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: حدود ۱۴۰ میلیارد ریال، خسارت وارد شده از سیل امسال به تاسیسات آب و فاضلاب در شهرهای استان ثبت شده، که تا کنون ۴۰ میلیارد ریال آن ابلاغ شده است.

غلامحسین ساقی با بیان اینکه ۱۳ میلیارد ریال از این رقم برای ایمن سازی مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی ذخیره آب شهر بجنورد هزینه خواهد شد، اظهار داشت: بخش زیادی از اعتبار جذب شده، برای ایمن سازی سازه ها هزینه می شود.  

وی افزود: برای جلوگیری از بروز حادثه، نیاز است تاسیسات آبی در شهرهای مختلف استان ایمن سازی شود.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار داشت: بیشترین خسارات سیل به تاسیسات آب، از شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان گزارش شده که البته مشکل خاصی را برای تامین آب شهروندان ایجاد نکرده است.

ساقی همچنین با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و برودت هوا، از مشترکان خواست تا به منظور حفاظت شمارشگرهای (کنتور) آب از یخ‌زدگی و شکستگی و تحمیل خسارت، تمهیدات لازم را انجام دهند.

وی گفت: پوشش شمارشگر و لوازم جانبی آن باید با استفاده از پوشال، پشم شیشه یا سایر پوشش‌های مناسب صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی افزود: شهروندان، در صورت یخ‌زدگی شمارشگر و لوله،  از گرم‌کردن ناگهانی کنتور و استفاده از آب جوش یا ایجاد آتش در اطراف کنتور خودداری کنند.

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی ۲۰۰ هزار مشترک آب و حدود ۶۲ هزار مشترک فاضلاب دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =