بهزیستی برای تامین نیازهای مددجویان، نیازمند کمک خیران است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، مسکن را یکی از نیازهای اصلی مددجویان زیرپوشش بهزیستی دانست و گفت: بهزیستی برای تامین مسکن و سایر نیازهای مددجویان نیازمند کمک و همراهی خیران است.

فاطمه رضوان مدنی، چهارشنبه شب در همایش تامین مسکن مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه در سرسرای آناهیتا هتل پارسیان کرمانشاه افزود: اکنون ۱۵ هزار مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان نیاز به مسکن و سرپناه دارند و دولت و سازمان بهزیستی به تنهایی قادر به تامین مسکن این مددجویان نیست.

او با قدردانی از همراهی و همکاری بسیار خوب خیران با سازمان بهزیستی، گفت: اکنون نیز برای تامین مسکن مددجویان همچنان نیازمند همکاری خیران هستیم تا بتوانیم مسکن به عنوان یکی از نیازهای اصلی و اولویت‌دار مددجویان را تامین نماییم.

رضوان مدنی با بیان اینکه این دومین گلریزان باحضور خیران به منظور جمع‌آوری کمک برای ساخت مسکن مددجویان بهزیستی است، گفت: اولین همایش گلریزان استان در ماه مبارک رمضان در کرمانشاه برگزار شد و خیران در آن همایش یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان تعهد کردند.

وی افزود: مبالغ جمع‌آوری شده در گلریزان اول را هزینه ساخت و تامین مسکن مددجویان بهزیستی کردیم و در این همایش هم قصد داریم برای خانوارهای دارای فرزند معلول به عنوان اولویت اول مسکن و سرپناه تامین کنیم.

به گفته او، در همایش گلریزان اول تعدادی از مددجویان بهزیستی که امتیاز مسکن مهر داشتند توان تامین مبلغ آورده را نداشتند که از طریق گلریزان و کمک خیران، همه آورده‌های آنها را تامین کردیم. 

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، همچنین تامین جهیزیه را یکی دیگر از اولویت‌های بهزیستی برای مددجویان دانست و گفت: اکنون ۸۰۰ مددجو پشت نوبتی تامین جهیزیه در استان داریم و امیدوارم این تعداد با همت خیران تامین شود.

رضوان‌ مدنی تمام تلاش سازمان بهزیستی را تامین نیازهای مددجویان دانست و افزود: بودجه‌های دولت کفاف نیازهای مددجویان را نمی‌دهد و از این رو نیازمند کمک و همراهی خیران هستیم.

وی همچنین توانمندسازی مددجویان را از دیگر برنامه‌های سازمان بهزیستی دانست و گفت: اگر این مددجویان شغل و درآمد داشته باشند و دست در جیب خود کنند بخش زیادی از مشکلات آنها حل می‌شود.

در این همایش خیران ساخت ۲۲۷ واحد مسکونی برای معلولان استان کرمانشاه را متقبل شدند.

همچنین با همکاری و مشارکت خیران، استانداری کرمانشاه و سازمان بهزیستی کشور، ۸۰۰ جهیزیه مددجویان زیرپوشش بهزیستی نیز در این همایش تامین شد.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.

نزدیک به پنج هزار نفر از مردم استان هم پشت نوبت دریافت خدمات از بهزیستی هستند.

برچسب‌ها