۶۰ یادواره شهید در همدان برگزار می‌شود

همدان- ایرنا- معاون فرهنگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: همزمان با آغاز هفته بسیج از ۳۰ آبان برگزاری ۶۰ یادواره شهید در سراسر این استان در دستور کار است.

سرهنگ دوم پاسدار وحید خادمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یادواره شهدای هفته بسیج با عنوان «آبروی محله» در این استان برگزار می‌شود.

وی توضیح داد: یادواره شهدا دارای چند عنوان از جمله پایگاه محله، حوزه مقاومت و سپاه ناحیه است و عمده یادواره ها تنها در مساجد و حسینیه ها برگزار می‌شد.

معاون فرهنگی سپاه همدان اضافه کرد: به منظور آشنایی شهروندان با شهدای محل سکونت با ابتکار بسیج یادواره شهدای محله با عنوان «آبروی کوچه افتخار محله» در دستور کار قرار گرفت تا ساکنان یک محله علاوه بر اسم شهید با زندگی نامه، روحیات، محل و نحوه شهادت شهید نیز آشنا شوند.

سرهنگ خادمی بیان کرد: این یادواره ها به جای مسجد در کوچه و با مشارکت خانواده شهید و ساکنان کوچه همچنین با حضور اهالی محله برگزار می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این یادواره ها، در طول سال متناسب با زمان عملیات ها یادواره هایی برگزار می شود برای مثال با توجه به در پیش بودن سالروز عملیات کربلای ۴ برای برگزاری برنامه هایی برای شهدای این عملیات برنامه ریزی شده است.

۳۰ یادواره شهید با عنوان آبروی محله از ابتدای سال تاکنون در استان همدان برگزار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =