خیران در بازسازی مدارس تخریب‌شده در زلزله کرمانشاه نقش موثری داشتند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه نقش خیران را در تامین نیازهای مستمندان و محرومان جامعه پررنگ و موثر دانست و گفت: در حادثه زلزله ۲۱ آبان سال ۹۶ غرب کرمانشاه نیز شاهد حضور به موقع خیران و کمک‌های بسیار خوب آنان در ساخت مدارس، خانه‌های بهداشت و سایر بخش‌ها بودیم.

هوشنگ بازوند چهارشنبه شب در همایش تامین مسکن مددجویان بهزیستی در سرسرای آناهیتا هتل پارسیان کرمانشاه، افزود: در زلزله ۲ سال پیش ۷۸ مدرسه با ۴۵۰ کلاس درس تخریب شد اما با کمک خیران ۱۵۳ مدرسه یعنی ۲ برابر مدارس تخریبی در مناطق زلزله زده ساخته شد و این نشان از تلاش‌های گسترده خیران کشور دارد.

او با قدردانی از تلاش همه خیران کشور و به خصوص افرادی که در جریان زلزله به کمک مردم آسیب دیده استان کرمانشاه شتافتند، گفت: خیران با خدا معامله کرده اند و این جزو بهترین معامله‌ها است.

وی همچنین از سازمان بهزیستی استان کرمانشاه که چند همایش برای تامین نیازهای مددجویان برگزار کرده است، قدردانی کرد و اظهار امیدواری نمود با کمک خیران و بهزیستی بتوان بخش زیادی از مشکلات مددجویان از جمله تامین مسکن و جهیزیه آنها تامین شود.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود بااشاره به نیاز بهزیستی استان به ۸۰۰  مورد جهیزیه برای مددجویان، گفت: از این تعداد ۳۰۰ مورد جهیزیه توسط موسسه خیریه حضرت رقیه (س) تامین شده و استانداری کرمانشاه نیز با مشارکت سازمان بهزیستی ۵۰۰ مورد مابقی را تامین می کند.

بازوند در مورد ساخت ۱۵ هزار مسکن برای مددجویان بهزیستی استان نیز افزود: استانداری کرمانشاه هزار تن سیمان برای ساخت این واحدها را تامین می کند.

در این همایش خیران ساخت ۲۲۷ واحد مسکونی برای معلولان استان کرمانشاه را متقبل شدند.

همچنین با همکاری و مشارکت خیران، استانداری کرمانشاه و سازمان بهزیستی کشور، ۸۰۰ جهیزیه مددجویان زیرپوشش بهزیستی نیز در این همایش تامین شد.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.

نزدیک به پنج هزار نفر از مردم استان هم پشت نوبت دریافت خدمات از بهزیستی هستند.