سوخت‌ مناطق زلزله زده آذربایجان‌شرقی تامین شد

تبریز- ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان‌شرقی از تامین و توزیع سوخت‌ مورد نیاز مناطق زلزله زده این استان خبر داد.

 علی روح الهی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: ذخایر سوخت به ویژه نفت سفید در مناطق سرد و کوهستانی مطلوب است و مشکلی جهت توزیع بنزین، نفت سفید، نفت گاز و سی ان جی وجود ندارد.

وی با اشاره به آمادگی کامل این منطقه جهت تأمین سوخت مورد نیاز مردم گفت: منطقه آذربایجان شرقی از همان لحظات اولیه وقوع حادثه، با تشکیل مدیریت بحران در منطقه، سوخت رسانی در مناطق زلزله زده و تامین سوخت هموطنان با استانداردهای لازم را در اولویت قرار داد. 

وی با اشاره به اینکه نفت سفید به صورت رایگان در اختیار زلزله زده های استان قرار می گیرد، افزود: نفت گاز خودرودهای آواربرداری هم با هماهنگی فرمانداری ها به صورت رایگان توزیع می شود. 

روح اللهی اعلام کرد: مردم استان در صورت مشاهده هرگونه کمبود و مشکل در امر سوخت رسانی می‌توانند با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.

زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد ۱۷ آبان حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان، ‌ زنجان و اردبیل احساس شد.

در این زلزله در حدود ۵ هزار واحد مسکونی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده است و در حدود 12 هزار نفر در چادر یا اتاقک های پیش ساخته زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =