۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83563583
۰ نفر

برچسب‌ها

ستاد کمیته هدایت تحصیلی پایه نهم در البرز فعال شد

کرج - ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ستاد کمیته هدایت تحصیلی پایه نهم در این استان با هدف انتخاب رشته آگاهانه و هدفمندفعال شد.

فرشته فهمیده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: رویکرد آموزش و پرورش این است که دانش آموزان و خانواده ها با در نظر گرفتن شرایط و استعدادها و همچنین نیاز جامعه نسبت به آینده تحصیلی دانش آموزان تصمیم گیری کنند.

وی گفت: ستاد کمیته هدایت تحصیلی برای سازماندهی، چگونگی ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان و کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته آگاهانه فعال شده است تا در طول سال تحصیلی ۹۹-۹۸ برنامه های لازم برای هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم و اولیای آنان در مدارس انجام شود.

وی با اشاره به اینکه چهار سال است که هدایت تحصیلی در پایه نهم دوره انجام می شود،خاطرنشان کرد: فرآیندی بودن هدایت تحصیلی، تغییر شاخص های هدایت تحصیلی، کسب شایستگی های علمی و تخصصی دانش آموزان از تمامی دروس سال های قبل و توزیع متوازن دانش آموزان در رشته و شاخه های تحصیلی متناسب با نیاز کشوراز ویژگی های آیین نامه هدایت تحصیلی است.

فهمیده تصریح کرد: این ستاد برای تسهیل در فرایند هدایت تحصیلی و آشنایی با قوانین و ضوابط مربوط به آن در نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش البرز نیز دایر شده تا برای دانش آموزان و والدین با موضوع هدایت تحصیلی فعالیت های مختلفی از جمله نشست های آموزشی، اجرای تست ، بازدید، مشاوره فردی و گروهی برنامه ریزی و اجرایی شود.

وی اضافه کرد: : سوابق دانش آموزان در پایه های هفتم ، هشتم و نهم با ضریب خاص هر درس محاسبه و هدایت تحصیلی دانش آموزان ثبت می شود.

فهمیده یادآورشد: موضوع عملکرد تحصیلی دانش آموزان، کسب امتیاز از آزمون های پنجگانه مشاوره ای، نظر دانش آموز، نظر جمع معلمین دوره تحصیلی، نظر مشاوره و نظر والدین، ۶ شاخص اصلی هدایت تحصیلی دانش آموزان را تشکیل می دهد.

وی عنوان کرد: برای آشنایی بیشتر والدین و دانش آموزان با هدایت تحصیلی و فرآیند انتخاب رشته در پایه نهم ، در مراکز مشاوره مربوط به آموزش و پرورش البرز نیز خدمات راهنمایی و مشاوره با حضور مشاوران با تجربه فعال در مدارس استان ارائه می شود.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: انتخاب رشته مهمترین تصمیم گیری دانش آموزان در زندگیشان است که باید برای انتخاب درست هوشیارانه عمل کنند.
وی تاکید کرد: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ بیش از ۳۰ هزار دانش آموز پایه نهم  در البرز انتخاب رشته می کنند.

استان البرز ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =