۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۴:۵۵
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83563521
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مورالس: برخی مخالف حکومت سرخپوستان هستند

تهران- ایرنا- «اوو مورالس» رییس جمهوری مستعفی بولیوی گفت: برخی جریانات مخالف حکومت سرخپوستان در بولیوی هستند.

به گزارش چهارشنبه شب خبرگزاری فرانسه، مورالس که به مکزیک پناهنده شده است، در کنفرانسی خبری در مکزیکوسیتی گفت: کشتاری جمعی در کشور عزیز ما در حال رخ دادن است.
بنا به این گزارش، کمیسیون حقوق بشر قاره آمریکا (IACHR) اعلام کرد؛ خشونت‌هایی که در هفته‌های اخیر در بولیوی رخ داده ۳۲ کشته بر جای گذاشته است.
مورالس تأکید کرد: از کمیسیون حقوق بشر و سازمان ملل متحد می‌خواهم تا نسل کشی برادران بومی‌ام را که خواستار صلح، دموکراسی و احترام به جان مردم هستند، محکوم کند.
وی افزود: با تلاش فراوان رشد اقتصادی ایجاد کردیم، کشور را از فقر بیرون کشیدیم اما آنها در حال از بین بردن آن هستند. این مسأله برای من دردناک است. کسانی هستند که نمی‌توانند ببینند سرخپوست‌ها به قدرت می‌رسند.
مورالس نخستین رییس جمهوری بولیوی است که از میان جامعه سرخپوست بومی این کشور به قدرت رسید. وی ۱۰ روز پس از اعتراض‌هایی که علیه انتخاب دوباره او به رییس جمهوری رخ داد، کناره‌گیری کرد.
هرچند مورالس استعفا کرده و «جنینه آنیس» به عنوان رییس جمهوری موقت، فعالیتش را آغاز کرده، اما خشونت‌ها در بولیوی شدت گرفته است.
جنینه هفته گذشته وعده داد که انتخابات سراسری بزودی در بولیوی برگزار شود اما تاریخی برای آن مشخص نکرد و در عین حال تأکید کرد که مورالس اجازه شرکت در انتخابات را نخواهد داشت.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =