هشت هزار و ۵۰۰ نفر در بخش کشاورزی استان کرمانشاه شاغل شدند

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه اعلام کرد که از ابتدای امسال تاکنون بیش از هشت هزار و ۵۰۰ شغل در بخش کشاورزی استان ایجاد شده است.

نوربخش حاتمی عصر چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در سرسرای تدبیر استانداری افزود: در سال ۹۵، ۲ هزار و ۳۰۰ شغل در بخش کشاورزی کرمانشاه ایجاد شد و این آمار در سال ۹۶ به سه هزار و ۴۹۱ نفر رسید.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷، چهار هزار و ۱۴۱ نفر در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت شدند، گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال باید ۹ هزار و ۹۵۲ شغل در بخش کشاورزی کرمانشاه ایجاد شود که تاکنون هشت هزار و ۵۶۰ مورد آن محقق شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه به تولید محصولات کشاورزی در استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: امسال در خرید گندم از کشاورزان رتبه پنجم کشور و در خرید بذر رتبه چهارم را کسب کردیم.

حاتمی عنوان کرد: امسال ۳۸ هزار تن بذر گندم‌ خریداری کردیم در حالیکه کل نیاز استان و بخشی از نیاز استان همجوار را برای سال آینده پوشش می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۸۲۰ هزار تن‌ گندم در استان کرمانشاه تولید شد، گفت: از این میزان تولید گندم، ۵۵۱ هزار تن توسط شرکت غله و بازرگانی دولتی خریداری شد.

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، امسال ۲۹۰ هزار تن جو و ۱۶ هزار تن کلزا در کرمانشاه تولید شده است.

حاتمی به تولید گوجه فرنگی نیز اشاره کرد و گفت: ۸۳۲ هکتار از اراضی کرمانشاه زیرکشت‌گوجه فرنگی رفت که پنج درصد سطح زیرکشت گوجه کشور را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه ۵۲۰‌ هزار تن گوجه از مزارع کرمانشاه برداشت شد، یادآور شد: میزان تولید گوجه در استان کرمانشاه مازاد نیاز بود به همین دلیل ۹۱ هزار تن‌گوجه توسط تعاون روستایی به صورت حمایتی خریداری شد.

وی اظهار داشت: زمانی که گوجه کیلویی ۴۰۰ تومان بود کیلویی ۸۰۰ تومان به صورت حمایتی از کشاورزان خریداری شد.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =