کلینیک فرهنگی از نیازهای اساسی جامعه امروز است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم توجه به شاخصه‌های جامعه سالم گفت: کلینیک فرهنگی از نیازهای اساسی برای رسیدن به این جامعه متعالی است.

حجت الاسلام ناصر خدایاری روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار افزود: سلامت جامعه تنها به کاهش بیماری‌ها منوط نیست و سلامت فکری، روحی، روانی، اجتماعی و فرهنگی نیز از شاخص های مهم جامعه سالم به شمار می رود.

وی اظهار داشت: توسعه فرهنگی زیربنا و سرآغاز توسعه‌ در جامعه به شمار می‌رود و ریشه توسعه فرهنگی نیز در توجه به کتاب در بین افراد مختلف نهفته است.

وی بیان کرد: رمز پیشرفت، تعالی و رسیدن به آرامش درونی در مطالعه کتاب نهفته است و با مطالعه و انس با کتاب از تشویشی که پیشرفت تکنولوژی فراروی بشر امروزی نهاده است، می‌توان گریخت و به آرامش درونی رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی سرانه مطالعه کتاب در استان را تنها ۱۳ دقیقه دانست و افزود: از این زمان کم نیز ۶ دقیقه به مطالعه کتاب‌های درسی صرف می‌شود و تنها چیزی حدود هفت دقیقه به مطالعه آزاد اختصاص پیدا می کند.

منوچهر جعفری سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: نشست کتاب‌خوان تخصصی ویژه فرهیختگان، برگزاری جلسات رونمایی و نقد کتاب، مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، جلسات نمایشنامه‌خوانی، مثنوی‌خوانی، حافظ‌خوانی و شهریارخوانی، نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، کارگاه‌های قصه‌گویی و اجرای تورهای کتابخانه‌گردی از جمله برنامه های هفته کتاب در استان بود.

آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم «سعید شعبان» ادامه یافت.

 معرفی کتابخوانان و کتابخانه‌های برتر آذربایجان‌غربی، معرفی انجمن کتابخانههای عمومی تکاب به عنوان برترین انجمن و تجلیل از داوران کودک جشنواره «هدهد» پایان بخش این مراسم  فرهنگی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =