ابهامات مربوط به قیمت دارو در کردستان برطرف می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: ابهاماتی که در مورد قیمت دارو در این استان وجود دارد برطرف می‌شود چرا که توزیع کنندگان هیچ کالایی حتی دارو حق تحمیل هزینه بیشتر بر مردم را ندارند.

حسین فیروزی روز چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های داده شده، قیمت دارو به بهانه‌های مختلف در داروخانه‌ها متغیر است و این امر منطقی و قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: باید در سریعترین زمان جلسه‌ای با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت و اداره تعزیرات حکومتی کردستان در خصوص قیمت دارو تشکیل شود تا ابهامات موجود در این خصوص برطرف و نگرانی و دغدغه مردم کاهش یابد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه اگر این موضوع مهم در استان رفع نشد به ستاد تنظیم بازار کشور و وزارت بهداشت اعلام خواهیم کرد، افزود: هیچ کالایی افزایش قیمت نداشته و توجیهی در این ارتباط نمی‌پذیریم.

فیروزی از احساس مسوولیت اصناف و بازاریان استان در خصوص عدم افزایش قیمت کالا و خدمات قدردانی کرد و یادآور شد: انتظار می‌رود اصناف و ارائه کنندگان خدمات و کالا در کنار مردم به آرامش جامعه کمک کرده و از افزایش خودسرانه قیمت کالاها خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه نظارت بازار بر بازار و مردم بر بازار یک اصل اساسی و مورد نیاز جامعه است، تاکید کرد: اگر کسی از دستور ملی در عدم افزایش قیمت کالایی تخطی کند دستگاه‌های متولی موظف هستند با او برخورد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان بر رسیدگی به شکایت‌های مردمی با سرعت بیشتری از سوی متولیان امور تاکید کرد و گفت: با کمک اتاق اصناف و اتحادیه‌ها نظارت بر بازار به منظور ایجاد اطمینان و آرامش در این ایام تشدید شده است.

فیروزی اظهار داشت: دولت ارائه بسته‌های حمایتی به اقشار مختلف از جمله مشاغلی همچون رانندگان تاکسی که بطور مستقیم درگیر افزایش قیمت بنزین هستند را در اولویت قرار داده که این کار با هدف ممانعت از افزایش کرایه‌ها صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =