شهردار: اعتبارات ملی به یاری جبران خسارت اغتشاشگران شیراز بیاید

شیراز-ایرنا- شهردار شیراز با اشاره به اینکه خسارت اغتشاشگران به این شهر باید از جیب مردم ترمیم شود، اختصاص اعتبارات ملی برای کمک به جبران این خسارات را خواستار شد.

حیدر اسکندرپور چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه در شورای اداری استان فارس ضمن تاسف از آنچه در روزهای اخیر در شهر شیراز و سایر نقاط کشور عنوان کرد: به رغم فشارهای حداکثری بین المللی تدبیر سران نظام و در ذیل آن دولت دوازدهم شرایط نسبی در قیمت ارز و کالاها در کشور وجود داشت که پس از این حوادث با شرایط عجیبی مواجه شده ایم.

شهردار شیراز با بیان اینکه ظرفیت های قانونی برای بیان نقد در جامعه وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه ظرفیت اجرایی برای تحقق این قانون ها وجود ندارد که سبب می شود یک اعتراض صنفی و اقتصادی یا اجتماعی به حوزه امنیتی و سیاسی کشیده شود.

اسکندرپور از نمایندگان مجلس و سایر بزرگان و دست اندرکاران خواست با ایجاد ظرفیت های اجرایی لازم برای بیان مطالبات اجتماعی و اقتصادی از ورود این مباحث به حوزه های امنیتی جلوگیری شود

اسکندرپور ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات استاندار فارس و اعضا شورای تامین استان ، یادآور شد: به رغم تلاش های انجام شده جنس این مشکلات به نحوی بوده که شاهد رخ دادن اتفاقات ناخوشایندی بوده ایم.

شهردار شیراز با ابراز تاسف از اینکه زیرساخت‌های شهری شیراز در حوادث اخیر خسارت های بسیاری دیده است، عنوان کرد: تا کنون اقدامات ارزشمندی در زمینه هوشمندسازی انجام شده بود اما در مناطق مختلف شهرداری از جمله منطقه چهار، نه، ۵ و ۱۰ تقریبا همه زیرساخت های حوزه حمل و نقل و ترافیک را از دست داده ایم و هزینه سنگینی به مردم شیراز تحمیل شده است.

وی با اشاره به وارد شدن میلیاردها تومان خسارت به زیرساخت های شهری، عنوان کرد: جبران این خسارت ها ممکن است سبب معطل ماندن بخشی از پروژه های شهری شیراز شود.

اسکندرپور با بیان اینکه همه امکانات و تجهیزات شهری شیراز متعلق به مردم و تامین شده از پول مردم است، اقدامات اخیر و تخریب این اموال مردمی را دشمنی محض با شهروندان شیرازی دانست.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری شیراز عنوان کرد: شهرداری با فعالیت بیش از ۲ هزار نفر از کارکنان طی ۷۲ ساعت، شب هنگام شهر را با همه اسیب ها تخریب ها تحویل می گرفت و صبح روز بعد در شرایطی مناسب به شهروندان تحویل می داد.

وی بیان کرد: تلاش ها برای ساماندهی تجهیزات و زیرساخت ها نیز آغاز شده است.

شهردار شیراز ابراز امیدواری کرد با پشتیبانی نمایندگان و پیگیری استاندار فارس بخشی از خسارت های وارد شده به مردم شیراز از طریق اعتبارات ملی  جبران شود.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. در این میان، برخی افراد با سوء‌استفاده از فضا به تخریب اموال عمومی پرداختند.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تمام پولی را که از این مسیر به دست میآید در قالب یارانه های جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده است که ۶۰ میلیون ایرانی از یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =