پایگاه اورژانس شهری با کمک خیران در بیرجند افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری شادروان دانشور با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی و همت میترا باقری دانشور از خیران افتتاح شد.

رئیس مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی روز چهارشنبه در این آیین گفت: این مجمع تاکنون کارهای ارزشمند زیادی در استان انجام داده که احداث بیمارستان ایران مهر بیرجند (بیماران سرطانی) یک نمونه از این اقدامات بوده است.

سید محمود حسینی افزود: پایگاه اورژانس به دلیل کمک‌های بی‌دریغ شادروان دانشور و خانواده وی به نام این خیر نام‌گذاری شد و با ۱۴۰ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت ۳۴۰ مترمربع در یک طبقه ساخته شده است.

وی میزان کمک خیران برای ساخت این پایگاه را یک‌ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: آورده دانشگاه علوم پزشکی نیز یک‌ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بوده است.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی بیرجند نیز در این آیین با قدردانی از اعضای مجمع خیرین سلامت گفت: این مجمع سال‌هاست که خدمات شایانی در استان انجام داده و این خدمات کماکان ادامه دارد. 

محمد دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه وقف اموال در راه درمان جایگاه ارزشمندی دارد تصریح کرد: این از خودگذشتگی و ایثار کار هر کسی نیست و لطف خداوند باید شامل حال فرد شود که بتواند در چنین کارهایی وارد شود.

وی گفت: پراکندگی شهرهای استان خراسان جنوبی باعث شده نیاز ما به اورژانس‌های پیش بیمارستانی زیاد باشد به همین دلیل تلاش زیادی در احداث پایگاه‌های اورژانس داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از استان‌های پیشرو در ساخت اورژانس‌های ۱۱۵ است گفت: علاوه بر پایگاه‌های اورژانس سراسر استان اکنون ۲ پایگاه اورژانس هوایی و ۲ اتوبوس آمبولانس در سطح استان خدمات‌رسانی می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به انجام ۸۱ هزار ماموریت توسط اورژانس استان افزود: امسال این خدمات اورژانسی به ۱۰۰ هزار ماموریت خواهد رسید.

وی گفت: پایگاه اورژانس شادروان دانشور بخش قابل توجهی از ماموریت‌های اورژانس را انجام خواهد داد همچین به زودی پنج پایگاه دیگر اورژانس ۱۱۵ در استان راه‌اندازی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور نیز ضمن قدردانی از خیرانی که این مرکز را احداث کرده‌اند گفت: این پایگاه از نظر طراحی بسیار ارزشمند و نمونه است و می‌تواند برای سایر استان‌ها الگو باشد.

اسماعیل غنیان افزود: خراسان جنوبی هم از نظر زیرساختی و هم سخت‌افزاری یکی از استان‌های پیشرو در اجرای پروژه‌های درمانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =