اُفت‌فروش و بازگشت خانه پدری روایت این‌روزهای گیشه

تهران- ایرنا- گیشه این هفته سینما تحت تاثیر گرانی بنزین و حواشی آن و بازگشت فیلم خانه پدری به چرخه اکران بود.

این هفته هرچند فروش سینماها در حال اوج‌گیری بود اما اتفاقات خارج از سینما بر گیشه تاثیر مستقیم داشت تا روزهای خوش سینما با اکران دوباره خانه پدری و فروش خوب تکمیل نشود.

از میان چهار فیلم تازه اکران شده نیز ۳ فیلم سمفونی نهم، تورنادو و بنیامین نتوانستند فروش خوبی کسب کنند تا در میان ۵ فیلم پرفروش هفته قرار گیرند و تنها منطقه پرواز ممنوع با فروش نسبتاً مناسب در رده پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

فیلم سینمایی مطرب اما در دومین هفته نمایش خود ۳ میلیارد و ۷۰۹ میلیون تومان فروخت و در رده نخست پرفروش‌های هفته باقی ماند.

این فیلم در مجموع دو هفته نمایش در ۱۵۴ سال سینما ۸ میلیارد و ۸۴۴ میلیون تومان فروخته است.

فیلم سینمایی مطرب داستان یک خواننده پیش از انقلاب ( پرویز پرستویی ) است که پس از وقوع انقلاب اسلامی از کار بی‌کار می‌شود و شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد تا اینکه فرصتی پیش می‌آید تا در ترکیه کنسرتی اجرا کند و...

پرویز پرستویی در نقش ابراهیم، الناز شاکردوست در نقش زیبا، محسن کیایی در نقش فواد و مهران احمدی در نقش مارشال در مطرب بازی کرده‌اند.

چشم و گوش بسته دیگر فیلم تازه اکران شده نیز ۹۲۰ میلیون تومان فروخته تا این فیلم نیز در دومین هفته متوالی در رده دوم جدول پرفروش‌های هفته قرار گیرد.

این فیلم در مجموع دومین هفته نمایش در ۱۲۵ سالن سینما ۲ میلیارد و ۱۴ میلیون تومان فروخته است.

امین حیایی، بهرام افشاری، آناهیتا درگاهی، مسعود کرامتی، لیندا کیانی، پوریا پورسرخ،  مانی حقیقی و محمدرضا صولتی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

این فیلم روایت مردی است که توسط یک زن تبهکار کُشته می‌شود و دو غریبه را به جرم قتل بازداشت می‌کنند. یکی صحنه قتل را ندیده چون نابیناست، آن یکی هم فقط صحنه را دیده چون ناشنواست! آنها یک صبح تا غروب فرصت دارند که از این مهلکه جان سالم به در ببرند...

فیلم سینمایی خانه پدری به کارگردانی کیانوش عیاری نیز هر چند در میانه راه از اکران باز ماند اما حالا با اکران مجدد این هفته ۴۲۷ میلیون تومان فروخته است.

این فیلم در چهارمین هفته نمایش و در تنها ۱۶ سالن سینما در مجموع به فروش ۸۸۹ میلیون تومانی رسیده است و در رده سوم پرفروش هفته قرار گرفت.

خانه پدری سرگذشت خانواده‌ای در شش دهه را روایت می‌کند. زندگی محتشم از ۱۵ تا ۸۰ سالگی که در مرگ خواهر بزرگترش خود را مقصر می‌داند.

مهدی هاشمی، شهاب حسینی، مهران رجبی، ناصر هاشمی، نازنین فراهانی، مینا ساداتی و معصومه بافنده بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

چهارمین فیلم پرفروش هفته نیز هزارتو لقب گرفت که در چهارمین هفته اکران در ۱۲۷ سالن سینما ۳۸۷ میلیون تومان فروخت تا در مجموع به فروش ۴ میلیارد و ۵ میلیون تومانی برسد.

شهاب حسینی، ساره بیات، غزاله نظر، پژمان جمشیدی، فریبا جدیکار، علیرضا ثانی فر، مریم معصومی، شیرین یزدان بخش و مهسا باقری بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه‌ داستان هزارتو آمده است: زندگی یه هزارتووی پیچیده‌اس، همه آدما دنبال راهی برای فرار هستند اما فقط یه مسیر خروج وجود داره و تا موقعی که به مرکزش نَرسی متوجه‌اش نمی‌شی!

فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنون به کارگردانی امیر داسارگر نیز در دومین هفته نمایش با فروش ۲۴۱ میلیون تومانی در رده پنجم پرفروش‌های هفته قرار گرفت.

این فیلم در مجموع با اکران در ۱۰۹ سالن سینما ۳۹۷ میلیون تومان فروخته است.

فیلم ماجراجویانه منطقه پرواز ممنوع، روایتگر داستان ۳ نوجوان است که در حین آماده‌ شدن برای مسابقه ساخت پهپاد، با پیدا شدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگیشان، وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند.

هادی حجازی فر، محمد فیلی، متین‌پاکزاد، متین کرمانی، علیرضا اکبری، علی ذکریایی، زین العابدین تقی پور و بهار نوحیان بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =